Batmobil
Źródło: Marca

Meksyk walczy z koronawirusem. Batmobil zachęca do pozostania w domach

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Kwietnia 2020

Meksyk był jednym z ostatnich państw, które zdecydowało się wprowadzić drastyczne środki izolacji oraz model kwarantanny znany nam z krajów Europy czy Chin. Aktualnie władze korzystają z nietypowych rozwiązań, pragnąc powstrzymać rozprzestrzeniającą się epidemię.

Władze miasta Monterrey w Meksyku wpadły na nietypowy pomysł ,,zatrudnienia" samego Batmana w celu zachęcenia, bądź przymuszenia lokalnej ludności do pozostania w swoich domach.

Efekt całej akcji, można określić jako mizerny, zwracając uwagę na natężenie ruchu drogowego oraz liczbę przechodniów, przemieszczających się po mieście.

,,Próbuj wychodzić z domu tak rzadko, jak to możliwe, nie mogę walczyć sam. Wszyscy razem musimy być superbohaterami w walce z koronawirusem". Tak brzmiała wiadomość wyemitowana z pojazdu rodem z Gotham. Nietypowy wehikuł korzystał ze specjalnie wbudowanego systemu nagłośnienia.

Liczba ofiar w Meksyku wynosi 141 osób, zarażonych jest ponad 630 osób. Liczby cały czas drastycznie rosną. Warto przypomnieć, że na całym świecie z powodu epidemii wirusa życie straciło ponad 87 tysięcy ludzi. Potwierdzono ponad 1,5 miliona przypadków zakażenia.

Oto nagranie prost z ulic meksykańskiego miasta Monterrey:

Batmobil zachęcający ludzi do pozostania w domachBatmobil zachęcający ludzi do pozostania w domach

Następny artykuł