Hyundai Prophecy
Źródło: Photo by Hyundai

Hyundai Prophecy. Elektryczny samochód sterowany za pomocą joysticka

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Kwietnia 2020

Każda marka samochodowa ma swoje spojrzenie na przyszłość. Ambicje niektórych koncernów znacząco przerastają najśmielsze oczekiwania. Możemy jasno powiedzieć, że żyjemy w czasach rewolucji technologicznej. Pojazd sterowany za pomocą joysticka? Hyundai przykładem, że to możliwe

Hyundai ma już wydeptaną ścieżkę rozwoju, którą stanowczo podąża. Głównym produktem rewolucji ma być nowy model elektryczny Prophecy, w wolnym tłumaczeniu przepowiednia. Jest to pojazd o ultra futurystycznym wyglądzie, który na rynku motoryzacyjnym będzie lansowany jako model przełomowy. Innowacyjność koreańskiej marki poszła do przodu na tyle, by wyprodukować auto obsługiwane za pomocą joysticka.

Konstrukcja Prophecy jest szczególna i zasadniczo różni się od obecnych modeli oferowanych przez koreańską markę. Nowatorskie kształty oraz sportowe proporcje są głównymi cechami pojazdu.

Hyundai Prophecy

Kierownica odeszła do lamusa, kierowanie joystickiem to przyszłość motoryzacji według Hyundaia

Model ma dwa elementy sterujące, zarówno po prawej, jak i lewej stronie. Wygoda użytkowania dzięki obsłudze oburącz jest dużym plusem, który możemy wystawić koreańskim projektantom. Rozwiązanie niewątpliwie ma i będzie generować bardziej komfortową jazdę. Przyciski na samych joystickach są stworzone do obsługi różnych systemów dostępnych w pojeździe. Ponadto Hyundai dołożył wszelkich starań, aby kierowca mógł osiągnąć optymalną pozycję za kierownicą. Jest to możliwe poprzez specjalny system. Samochód może obliczyć optymalną odległość siedzenia na podstawie masy kierowcy i danych pomiarowych. Kosmiczne rozwiązania.

Hyundai Prophecy

Dla sympatyków bardzo wygodnej jazdy koreański producent przygotował coś specjalnego, tryb relaksacyjny. Ponadto system pikseli w panelach drzwi również przyczynia się do stworzenia naprawdę miłej atmosfery.

Cały projekt nie wyglądałby tak cudownie, gdyby nie znakomity Hyundai 45 Concept zaprezentowany podczas zeszłorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Tak naprawdę oba pojazdy są zbudowane na tej samej platformie.

Hyundai Prophecy

Co ciekawe okna w samochodzie się nie otwierają. Oczywiście nie bez powodu. Hyundai mówi, że wykorzystują specjalny system filtrowania powietrza, który utrzymuje poziom cząstek stały na odpowiednim poziomie. Ciekawe co w sytuacji wypadku? Warto zaznaczyć, że system działa, gdy samochód jest uruchomiony.

Mercedes EQS AMG. Ekskluzywna, elektryczna limuzyna o mocy 600 KMMercedes EQS AMG. Ekskluzywna, elektryczna limuzyna o mocy 600 KMCzytaj dalej

Na razie nic nie wiadomo na temat ewentualnych osiągów bądź ceny. Aktualnie model Prophecy jest melodią przyszłości i ambitnym projektem, który wkrótce może wyznaczać trendy w świecie elektrycznych samochodów.

Następny artykuł