Kraków Parkowanie
Źródło: Anna Karczmarz

Piorunujący efekt powrotu płatnych stref parkowania w Krakowie. Kosmiczna suma wystawionych mandatów

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Maja 2020

Od 4 maja w Krakowie powrócił obowiązek zapłaty w strefach płatnego parkowania. Kontrolerzy mają właśnie prawdziwe żniwa, wystawiając sporą ilość kar za nieprawidłowe parkowanie. Mandaty na sumę ponad 111 tysięcy złotych pierwszego dnia najlepiej obrazują całą sytuację

Strefy płatnego parkowania powróciły do Krakowa. Ponad 100 tysięcy złotych z wystawionych mandatów

W tej chwili nie ma bardziej obleganego miejsca w Krakowie od Biura Obsługi Strefy Płatnego Parkowania. Długie kolejki to wymownie obrazują całą sytuację. Powrót w dniu 4 maja, płatnej strefy parkowania spowodował, że mnóstwo osób powitało nowy miesiąc mandatem za parkowanie.

Już pierwszego dnia, w poniedziałek nałożono 740 mandatów. Dla urzędników zaskakująca była jednak liczba osób, które przybyły do biura w celu zakupu abonamentu. Pierwszego dnia było to 300 chętnych. Wówczas osiągnięto również rekordowy dochód z tytułu nałożonych mandatów. Było to niebagatelne 111 tysięcy złotych.

Krakowscy urzędnicy podkreślają, że wiele spraw dotyczących strefy płatnego parkowania można załatwić przy pomocy internetu, bez wychodzenia z domu. Przez elektroniczną wersję można zakupić abonament ogólnodostępny. Na e-mail strefa@zdmk.krakow.pl można złożyć np. reklamację lub inne pismo (np. o zwrot).

Kierowców czeka rewolucyjna zmiana. Usprawni zakup samochodówKierowców czeka rewolucyjna zmiana. Usprawni zakup samochodówCzytaj dalej

Przypominamy, że od 4 maja, po półtoramiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, znów pobierane są opłaty w strefie płatnego postoju na terenie Krakowa.

Zobacz także:

Tragiczny wypadek na trasie S8. Zginął kierowca i 11-letnia dziewczynka

3. Jechał BMW pod wpływem narkotyków. Okazało się, że to nie wszystko

Następny artykuł