Rower
Źródło: Pixabay

Obowiązkowe wyposażenie roweru. Wielu cyklistów o nim zapomina. Za jego brak grozi wysoki mandat

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Maja 2020

Maj, za oknem piękna pogoda. Takie warunki to idealny moment, by wsiąść na dwukołowy pojazd i cieszyć się z życia. Zdecydowanie jest to najzdrowszy oraz najbardziej ekonomiczny środek transportu. Jednak sielankę może przerwać mandat za brak obowiązkowego wyposażenia. Wyjaśniamy co wchodzi w jego skład

Brak obowiązkowego wyposażenia roweru. Za jego brak grozi mandat

Pandemia koronawirusa COVID-19 powoduje, że co raz więcej osób przerzuca się na zdecydowanie bardziej ekologiczny środek transportu, jakim jest rower. Piękna pogoda również dodaje swoje trzy grosze, sprawiając, że na polskich drogach można spotkać sporą ilość cyklistów.

Na bezpieczeństwo kierujących rowerami wpływa wiele czynników. Obowiązkowe wyposażenie zdecydowanie wpływa na jakość, komfort oraz bezpieczeństwo podróży, osób, które zdecydowały się wsiąść na rower.

Przedstawiamy obowiązkowe wyposażenie rowerowe

Jedno światło pozycyjne białego koloru lub selektywnej żółtej (może migać). Co najemniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej. Warto posiadać również co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej.

Ważne są również działające hamulce oraz sprawny dzwonek lub sygnał umożliwiający ostrzeganie pozostałych uczestników ruchu.

Tragiczny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Zginęły dwie osobyTragiczny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Zginęły dwie osobyCzytaj dalej

Za nie posiadanie wymaganego wyposażenia roweru grozi mandat karny. Waha się on od 50 do nawet 200 złotych.

Zobacz także:

1. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o drogach publicznych. Jest się czego bać?

2. Nowy Fiat 126p będzie elektryczny? Czy legenda powróci na polskie drogi?

3. Nietrzeźwy kierowca wylądował samochodem na płocie. Z pomocą ruszył mu inny kierowca jeżdżący na podwójnym gazie

Następny artykuł