Kontrola Policji
Źródło: zdrogi.pl

Nietrzeźwy, młody kierowca uciekał przed policyjnym pościgiem. Grożą mu poważne konsekwecje

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Maja 2020

Kompletnie pijany kierowca nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w miejscowości Poronin w województwie małopolskim. Znacznie przekroczył dozwoloną prędkość i postanowił uciekać przed policyjnym patrolem. Na szczęście został zatrzymany przez funkcjonariuszy drogówki zanim stworzył poważniejsze zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego

Pijany 24-latek uciekał przed policją. Grożą mu poważne konsekwencje

We wtorkową noc w miejscowości Poronin doszło do bardzo niebezpiecznego policyjnego pościgu za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący oplem znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, co było głównym powodem zatrzymania.

Kierowca swoja szaleńczą jazdą stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu dlatego policjanci skutecznie i zdecydowanie zakończyli jego rajd, blokując jego pojazd.

Okazało się, że 24-letni kierowca z Zakopanego jest kompletnie pijany. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu, a także nie miał prawa jazdy.

Tragiczny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Zginęły dwie osobyTragiczny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Zginęły dwie osobyCzytaj dalej

Za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowie przed sądem. Grozi mu surowa kara. Za jazdę pod wpływem oraz ucieczkę przez policją, młodemu kierowcy grozi do pięciu lat pozbawienia wolności oraz 15-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Zobacz także:

1. Nowy Fiat 126p będzie elektryczny? Czy legenda powróci na polskie drogi?

2. Jechał BMW pod wpływem narkotyków. Okazało się, że to nie wszystko

3. Nowy Huracan Evo RWD Spyder. Włoska szkoła kreacji motoryzacyjnego piękna

Następny artykuł