Fotoradar
Źródło: zdrogi.pl

Będzie jeszcze więcej fotoradarów. Rząd wyda ogromną sumę na modernizacje

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Maja 2020

Od tego roku na polskich drogach ma być jeszcze więcej fotoradarów. Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła przetargi na zakup nowych urządzeń. W planach jest również kupno nowych zestawów do odcinkowego pomiaru prędkości. Ambitne założenia rządu będą kosztować niebagatelną sumę 90 milionów złotych

Fotoradary mają kosztować prawie 55 milionów złotych. Odcinkowe pomiary wygenerują koszty przekraczające 13 milionów

Rząd wchodzi na kolejny etap walki z piratami drogowymi. Pomóc mają nowe inwestycje w fotoradary oraz odcinkowe pomiary prędkości. Trzy typy specjalistycznego sprzętu będą kosztować prawie 90 milionów złotych.

Zdecydowanie najwięcej pieniędzy, przeznaczonych zostanie na zakup tradycyjnych fotoradarów. Główny Inspektorat Transportu Drogowego, jednak na tym nie poprzestaje. 13,3 miliona złotych na odcinki czasowego pomiaru prędkości oraz prawie 22 miliony na urządzenia rejestrujące łamanie przepisów odnoszących się do sygnalizacji świetlnej, to dodatkowa pula wydatków. Sprzęt trafi zapewne na najniebezpieczniejsze skrzyżowania w naszym kraju.

Nowe urządzenia będą mogły automatycznie powiadamiać centralę w sytuacji zarejestrowania każdego wykroczenia, tak by jak najszybciej pobrać zdjęcie wraz z dokładnym opisem (np. data, lokalizacja, prędkość). Wszystko po to, by uniknąć sytuacji z zapełnieniem pamięci urządzenia, przez co na jakiś czas przestaje ono rejestrować kolejne przewinienia.

Kierowców czeka rewolucyjna zmiana. Usprawni zakup samochodówKierowców czeka rewolucyjna zmiana. Usprawni zakup samochodówCzytaj dalej

Na rozstrzygnięcia przetargów będzie trzeba poczekać do końca maja.

Zobacz także:

1. Nowy Fiat 126p będzie elektryczny? Czy legenda powróci na polskie drogi?

2. Tragiczny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Zginęły dwie osoby

3. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o drogach publicznych. Jest się czego bać?

Następny artykuł