Mercedes GLS
Źródło: Chceauto.pl

Nowe, luksusowe auta trafią w ręce wybranych urzędników NBP. Szokująca kwota modernizacji floty

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Czerwca 2020

Niedawno, Narodowy Bank Polski ostatecznie rozstrzygnął przetarg na długoterminowy wynajem luksusowych samochodów. Przez najbliższe cztery lata, wybrani urzędnicy będą mogli korzystać z luksusowych samochodów z różnych klas. Kwota przeznaczona na modernizacje może wprawić w prawdziwe osłupienie

Do wybranych urzędników NBP trafią nowe, luksusowe auta. Szokująca kwota przeznaczona na modernizacje

Narodowy Bank Polski zdecydował. Wybrał najkorzystniejszą z przedłożonych ofert. Za długoterminowy wynajem 38 nowych samochodów zapłaci prawie 5,5 miliona złotych. Przetarg wygrało Express Polska, czyli jedna z największych wypożyczalni samochodów w naszym kraju. Firma ma w swojej ofercie ponad 12 tysięcy pojazdów.

W ręce wybranych urzędników trafi 16 sedanów klasy D (silniki o mocy od 180 do 200 KM), 10 minibusów mogących pomieścić 8 osób, 10 kompaktowych kombi klasy C ( od 130 do 160 KM), jeden luksusowy bus dla 7 podróżnych, a także mocnego SUV-a z silnikiem diesla o mocy minimalnej 330 KM.

Wszystkie z nich będą bardzo bogato wyposażone. Światła LED, doświetlanie zakrętów czy układy awaryjnego hamowania i monitorowania martwego pola to tylko jeden z wielu udogodnień zakupionych przez NBP.

Gwiazda programu ,,Królowe ŻyciaGwiazda programu ,,Królowe Życia" miała bardzo groźny wypadek. Przyznała, że prawie otarła się o śmierćCzytaj dalej

Narodowy Bank Polski wymaga ubezpieczenia, które zagwarantuje ubezpieczenie nawet w sytuacji, gdy kierujący pojazdem zignorował czerwone światło, znak stop lub znacząco przekroczył dozwoloną prędkość.

Zobacz także:

Rząd proponuje poważne ułatwienia dla polskich kierowców. Rewolucyjne zmiany na horyzoncie

Rząd proponuje poważne ułatwienia dla polskich kierowców. Rewolucyjne zmiany na horyzoncie

Następny artykuł