Huracan Evo
Źródło: Motor1

Nowy Huracan Evo RWD Spyder. Włoska szkoła kreacji motoryzacyjnego piękna

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Maja 2020

Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa, przynajmniej w branży motoryzacyjnej, wydaje się powoli wygasać. Lamborghini nie próżnuje i ujawniło najnowszego byka w swojej stajni. Huracan Evo Spyder będzie nie tylko piękny, ale i diabelsko szybki

Nowy Huracan Evo RWD Spyder będzie napędzany mocną v10. Napęd na tył ma podwoić radość z jazdy

Do rodziny Huracan w stajni Lamborghini, dołącza czwarta wersja tego kultowego modelu. Po coupé Evo z napędem na cztery koła, kabriolecie Evo, również z napędem na wszystkie koła oraz pięknym coupé Evo z napędem na tył, przyszedł czas na debiut prawdziwego potwora. Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder, bo tak brzmi pełna nazwa, ma rozkładać pozostałą resztę na łopatki. Oferuje składany dach oraz napęd na tylne koła, co ma skutecznie zmaksymalizować wrażenia z jazdy.

Huracan Evo

Nowa wersja Huracana otrzyma mocną V10 o pojemności 5,2 litra. Motor jest w stanie wygenerować 610 KM i 560 Nm momentu obrotowego. Pierwsza setka na liczniku pojawi się po zaledwie 3.5 sekundy, a prędkość maksymalna ma oscylować w okolicach 325 km/h.

Huracan Evo

RWD Spyder jest zbudowany w głównej mierze z lekkich materiałów takich jak termoplast, aluminium, a także włókno węglowe. Producenci informują, że to właśnie wykorzystanie tej technologii znacząco wpływa na osiągi tego hardcorowego samochodu.

Huracan Evo

Lamborghini standardowo stawia na tarcze hamulcowe ze stalowymi otworami, umieszczonych na 19-calowych kołach. Choć równie dobrze klient może zdecydować się na tarcze na węglowo-ceramiczne i 20-calowe koła. Dosłownie klient nasz pan!

Lamborghini Urus za ułamek ceny? To możliwe, ale pod pewnym warunkiemLamborghini Urus za ułamek ceny? To możliwe, ale pod pewnym warunkiemCzytaj dalej

Ceny nowego RWD Spyder zaczynają się od 960 tysięcy złotych. Trzeba przyznać, że cena podobnie jak samochód jest wręcz kosmiczna.

Zobacz także:

1. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta

2. Skandaliczny wyrok w sprawie okrutnego czynu. Kierowca busa uniknie kary

3. Nowy Fiat 126p będzie elektryczny? Czy legenda powróci na polskie drogi?

Następny artykuł