Rejestracja
Źródło: Bankier.pl

Kierowców czeka rewolucyjna zmiana. Usprawni zakup samochodów

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Maja 2020

Dowód rejestracyjny a wraz z nim tablice samochodowe będą dostarczane pod drzwi kierowcy? To nie sen lub inna rzeczywistość. Takie zmiany mogą wejść w życie 1 lipca tego roku. Wszystko by usprawnić zakup samochodów w naszym kraju

Dowód rejestracyjny oraz tablice prosto dostarczone do domu? Być może będzie to możliwe już od 1 lipca

Jak informuje portal Wrc.net, według nowelizacji Prawa o ruchu drogowym oraz kilku innych ustaw, rejestracja nowych pojazdów miałby się odbywać bezpośrednio przez dilera. Swój nowy dowód oraz tablicę, właściciel nowego samochodu otrzymałby pod drzwi domu. Nie musiałby uganiać się po urzędach, jak to ma miejsce w tym momencie.

Wprowadzenie takiego rozwiązania ma być pokłosiem pandemii koronawirusa Covid-19. Chodzi głównie o aspekt bezpieczeństwa. W związku z epidemią załatwianie spraw urzędowych jest również zdecydowanie wolniejsze.

Tragiczny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Zginęły dwie osobyTragiczny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Zginęły dwie osobyCzytaj dalej

Jeżeli nie wystąpią żadne komplikacje, zmiana powinna zacząć obowiązywać od 1 lipca. W najbliższym czasie powinny pojawić się dokładniejsze informacje dotyczące wprowadzanych zmian.

Zobacz także:

1. Jechał BMW pod wpływem narkotyków. Okazało się, że to nie wszystko

2. Skandaliczny wyrok w sprawie okrutnego czynu. Kierowca busa uniknie kary

3. Koszmarny wypadek - W aucie kobieta w ciąży i 3-letnie dziecko

Następny artykuł