Mercedes EQS AMG
Źródło: Photo by Mercedes

Mercedes EQS AMG. Ekskluzywna, elektryczna limuzyna o mocy 600 KM

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Kwietnia 2020

Właśnie tak będzie wyglądać flagowy model przyszłości, zaprojektowany przez inżynierów Mercedesa. Warto podkreślić, że będzie on w pełni elektryczny. Z układem napędowym o mocy ponad 600 KM, prosto od AMG.

Flagowy elektryczny model Mercedesa będzie mieć grubo ponad 600 KM mocy

Już wkrótce, Mercedes Benz wyda na świat swój najbardziej ambitny, a zarazem najbardziej oczekiwany projekt. Elektryczny EQS w wersji AMG ma rzucić środowisko motoryzacyjne na kolana. Bezemisyjny pojazd będzie mieć moc ponad 600 KM i ma być twarzą rewolucji, którą mamy zobaczyć w przyszłości na ulicach naszych miast.

Mercedes EQS

Mercedes EQS wielkością przypomina klasę S. Wykorzystane rozwiązania mają być gwarantem komfortu oraz luksusu, który możemy doświadczyć wśród elektrycznych modeli klasy premium. Nowy model będzie bazować na innowacyjnych rozwiązaniach, rodem z fabryk niemieckiej marki. Mowa oczywiście o specjalnej platformie przeznaczonej dla samochodów na prąd, (EVA).

Mercedes EQS

EQS ma oferować kierowcy ponad 600 KM, 900 Nm. Moc ma zostać rozłożona na wszystkie cztery koła. Elektryczne monstrum ma osiągać pierwszą setkę w niecałe 4 sekundy. Prędkość maksymalna ma oscylować w granicach 250 km/h. Duży akumulator litowo-jonowy o mocy 100 kWh będzie w stanie zapewniać pokaźny zasięg nawet do 692 kilometrów. Bardziej realne informacje mówią o 515 kilometrach, ale to i tak bardzo dobry wynik. Mercedes ma również oferować możliwość szybkiego ładownia pojazdu, która pozwoli naładować auto w 20 minut do 80% baterii.

Mercedes EQS

Według zapowiedzi ekspertów jak i samych producentów, nowy model EQS nie trafi na rynek przed 2022 rokiem. Elektryczny Mercedes ma być liderem w segmencie samochodów Ev o wysokich osiągach. Niewątpliwe projekt imponuje osiągami i zdecydowanie jest przyszłością wśród elektrycznych pojazdów klasy premium.

Dacia chce zrewolucjonizować rynek EV. Najtańszy elektryk na rynku?Dacia chce zrewolucjonizować rynek EV. Najtańszy elektryk na rynku?Czytaj dalej

Następny artykuł