Zmiana opon
Źródło: Trans-net

Mandat za wymianę opon? W dobie koronawirusa to możliwe

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Kwietnia 2020

Epidemia koronawirusa skutecznie paraliżuje wiele aspektów codziennego życia. Restrykcje w związku z zaistniałą sytuacją określają, że nieuzasadnione wychodzenie z domu będzie karane mandatami. Również wymiana opon może okazać się dla kierowców bardzo problematyczna

Kierowcy mogą zostać ukarani mandatem, za wizytę w zakładzie wulkanizacyjnym

Ograniczenia wprowadzone przez nasze władze, mające związek z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, mogą być dla wielu osób bardzo zaskakujące jak również problematyczne. Piękna pogoda, bardzo dobre warunki atmosferyczne sprzyjają wymianie opon z zimowych na letnie. W takiej sytuacji dla wielu osób wybór jest prosty i naturalny. Wizyta u dobrego wulkanizatora i kompleksowa zmiana ogumienia.

Czy można wymienić opony w dobie pandemii koronawirusa? Nie zawsze. Policjanci pouczają, żeby z tą czynnością wstrzymać się do końca epidemii. Analogicznie do sytuacji sprzed kilku dni, gdy trzech mężczyzn zostało ukaranych mandatami za korzystanie z myjni bezdotykowej, również i podczas wizyty w zakładzie wulkanizacyjnym możemy otrzymać kosztowną karę. W tej sytuacji jest to jednak uzależnione od indywidualnej oceny patrolu policji,który może zdecydować się na wręczenie mandatu.

Aspirant Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi stwierdziła.

Uważam, że aktualnie wizyta w zakładzie wulkanizacyjnym jest uzasadniona tylko w razie przebicia czy innego problemu uniemożliwiającego jazdę.

Sezonową wymianę ogumienia radzę zostawić na później i przystąpić do niej, gdy już ograniczenia związane z SARS-CoV-2 zostaną zniesione. Zakłady wulkanizacyjne podlegają takim samym obostrzeniom, co wszystkie punkty usługowe, więc w razie ustawienia się przed nim kolejki narażamy się na zarażenie, a także na karę - dodała

Wysokość ewentualnego mandatu ma być uzależniona od patrolu policji, który wypisuje mandat. W wyniku epidemii koronawirusa w naszym kraju zarażonych jest ponad 4 tysiące osób, a zmarły 94 osoby.

Następny artykuł