Syrena
Źródło: Fabryka Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie S.A.

Zdjęcia - Legendarna Syrenka wraca na polskie drogi. Będzie w pełni elektryczna

Piotr DutkaPiotr Dutka
6 Czerwca 2020

Szykuje się wielki powrót królowej szos. Dla jednych była śmierdząca i strasznie kopcącą „Skarpetą”, dla reszty prawdziwym dziełem sztuki motoryzacyjnej. Kultowa Syrena powróci na polskie drogi. Dokładniej chodzi o samochód o nazwie Vosco S106EV, który po roku powraca w nowej, odświeżonej wersji

Vosco S106EV. Kultowa Syrenka powraca i będzie produkowana w Kutnie

Pierwszy projekt nowej Syreny nie ujął za serca Polaków spragnionych reaktywacji kultowych modeli z dawnych lat. Przypominała ona Fiata 500. Nowa wersja z wyglądu będzie zdecydowanie bardziej dynamiczna oraz modernistyczna.

Pierwsza wersja nadwozia Pierwsza wersja nadwozia
Fabryka Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie S.A.

Według głównego kontruktora Andrzeja Stasiaka, Vosco jest codziennie poddawane testom drogowym. Projekt jest ciągle rozwijany, tak aby w przyszłości klienci, którzy zdecydują się na reaktywowany klasyk, byli bardzo zadowoleni.

Pierwsza wersja nadwozia

Projektant poinformował o kilku aspektach technicznych tego samochodu. Standardowo auto będzie oferowało moc 156 KM (115kW), jednak dla amatorów bardziej sportowej jazdy, producent przygotował wariant sport, wyposażony w 240 konny silnik.

Pierwsza wersja nadwozia
fot. Fabryka Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie S.A.

Według analiz oraz zapowiedzi samochód będzie pokonywać 200 km na jednym ładowaniu. Warto podkreślić, że firma cały czas pracuje nad wydłużeniem zasięgu. Naładowanie tego pojazdu w zwykłym punkcie ładowania zajmie około godziny. Gdy będziemy chcieli załadować auto w domu, czas wydłuży się do około 10 godzin.

Premier potwierdza. Polska otwiera granice z jednym krajem. Znamy też terminPremier potwierdza. Polska otwiera granice z jednym krajem. Znamy też terminCzytaj dalej

Jak informuje Andrzej Stasiak, produkcja ruszy po uzyskaniu odpowiedniej homologacji. FSO Syrena zakłada, że będzie to możliwe na początku przyszłego roku.

Pierwsza wersja nadwozia

Zobacz także:

1. Wideo - Koszmarny wypadek. Motocyklista został dosłownie wyrzucony w powietrze

2. Rząd proponuje poważne ułatwienia dla polskich kierowców. Rewolucyjne zmiany na horyzoncie

3. Wideo - 265 km/h Skodą Octavią! Kierowca Mercedesa E55 AMG musiał być w szoku

Następny artykuł