Granica Kraju
Źródło: zdrogi.pl

Premier potwierdza. Polska otwiera granice z jednym krajem. Znamy też termin

Piotr DutkaPiotr Dutka
6 Czerwca 2020

W rozmowie z RMF FM premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że za kilkanaście dni, nasz kraj oficjalnie otworzy pierwszą granicę. Kiedy i do jakiego kraju, Polacy będą mogli pojechać bez żadnych ograniczeń?

Polskie granice są zamknięte od ponad 2 miesięcy. Znamy termin oraz kraj, do którego będzie można komfortowo podróżować

W związku z pandemią koronawirusa Covid-19 polskie granice są zamknięte od ponad 2 miesięcy. Oczywiście możemy wyjeżdżać z kraju, aczkolwiek po powrocie będziemy zobligowani do odbycia 14-dniowej kwarantanny. Jadąc do konkretnego kraju istnieje możliwość, że również będziemy zmuszeni do tego samego.

Dziś rano w rozmowie z RMF FM, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że oficjalnie Polska otwiera granicę. Chodzi o otwarcie granicy z Litwą. Zostanie ona odblokowana w ciągu kilkunastu dni. Kraj ten ma otwarte granice z Estonią oraz Łotwą. Polska na początek ma zamiar obudowywać relacje oraz połączenia z krajami nadbałtyckimi, które według opinii naszego rządu najlepiej poradziły sobie z pandemią.

Rząd proponuje poważne ułatwienia dla polskich kierowców. Rewolucyjne zmiany na horyzoncieRząd proponuje poważne ułatwienia dla polskich kierowców. Rewolucyjne zmiany na horyzoncieCzytaj dalej

Granice lądowe wcześniej otwarły nasi ważni partnerzy z m.in. Grupy Wyszehradzkiej. Chodzi o Słowację, Czechy oraz Węgry. Kraje te porozumiały się z Niemcami oraz Austrią. Nasz kraj do takowego porozumienia nie chciał przystąpić.

Zobacz także:

1. Wideo - 265 km/h Skodą Octavią! Kierowca Mercedesa E55 AMG musiał być w szoku

2. Tajemniczy wypadek. Piekielnie drogi McLaren rozbił się na prostej drodze

3. Koszmarny wypadek na A4. Zderzyły się trzy ciężarówki. Winnym nietrzeźwy kierowca?

Następny artykuł