Nissan Skyline
Źródło: Car Throttle

Popularny producent wycofuje się z Europy. Fani marki nie będą zachwyceni

Piotr DutkaPiotr Dutka
6 Maja 2020

Agencja Reuters podaje, że Nissan jest bardzo blisko powolnego wycofywania się z europejskiego rynku. Głównym celem japońskiej marki ma być skoncentrowanie się na czołowych rynkach takich jak Chiny, USA czy Japonia.


Według raportu Reutersa Nissan wkrótce opuści Europę. Skupi się na trzech głównych rynkach

Według wielu źródeł opuszczenie wycofanie Nissana z Europy to kwestia czasu. Anonimowi informatorzy podają jednak, że japoński producent nie jest do końca przekonany co do całkowitej rezygnacji z europejskiego rynku. Połowiczną obecność producenta na Starym Kontynencie miałoby zagwarantować utrzymanie w sprzedaży dwóch modeli. Słynnego Qashqaia oraz Juke.

Nissan ma bardzo ambitne plany zwiększenia sprzedaży na trzech głównych rynkach. Chodzi oczywiście o Chiny, Japonię oraz USA. Dodatkowym planem jest dynamiczny rozwój w innych azjatyckich krajach. Chodzi o Filipiny oraz Tajlandię, które według szacunków generują dla japońskiej marki spore zyski.

Ograniczenie oferty Nissana będzie dotyczyć również innych rynków. W Indiach, Indonezji, Malezji, RPA, Rosji, Brazylii i Meksyku słynna marka chce zredukować liczbę modeli dostępnych w sprzedaży.

Elektryczne hiperauto Porsche - nie w najbliższym czasieElektryczne hiperauto Porsche - nie w najbliższym czasieCzytaj dalej

Zgodnie z raportem przedstawionym przez Reutersa decyzja firmy ma zapaść 28 maja.

Zobacz także:

1. Nietrzeźwy kierowca zaatakował nożami policjantów. Grozi mu sroga kara

2. Pielęgniarka z Wrocławia kolejną ofiarą ataków

3. Czy za mycie auta na własnej posesji grozi nam mandat? Niemal wszyscy zapominają o tym bezwzględnym przepisie

Następny artykuł