Maluch
Źródło: Motor1

Nowy Fiat 126p będzie elektryczny? Czy legenda powróci na polskie drogi?

Piotr DutkaPiotr Dutka
6 Maja 2020

W naszym kraju model 126p urósł do miana prawdziwej legendy. Każdy Polak dobrze wie, jak wygląda klasyczny maluch i niemal każdy, chciałby jego powrotu w nieco odświeżonej wersji. Według przewidywań ekspertów o ile dojdzie do wielkiego powrotu, ma on być zgrabnym elektrykiem. Czy odniesie podobny sukces jak prawie 50 lat temu?

Elektryczny Fiat 126p. Rendery dają nadzieję na powrót kultowego malucha w wersji ekologicznej

Rendery nowego modelu 126p przygotował portal Motor 1. Nie są to materiały pochodzące bezpośrednio od włoskiego producenta, ale dają sporo do myślenia prawdziwym fanom marki. Nie tak dawno Fiat pokazał elektryczny model 500e. Silnik o mocy 120 KM oraz zasięgu 320 Km bardzo dobrze rokują na przyszłość.

Nowy projekt kultowego MaluchaNowy projekt kultowego Malucha
Motor1

Wielce prawdopodobne, że nowy Fiat 126p byłyby samochodem miejskim, w pełni ekologicznym. Samochód bazowałby najpewniej na płycie podłogowej 500. Koncepcyjnego malucha wyróżniałaby prostota oraz mobilność.

Nowy projekt kultowego MaluchaProjekt nowego Fiata 126p wygląda naprawdę obiecujaco
Motor1

Warto wspomnieć, że słynny maluch swoją premierę miał w roku 1972 i był następcą kultowego modelu 500. Produkcja samochodu trwała do 2000 roku. Przez prawie 30 lat z taśm produkcyjnych zjechało prawo 5 milionów egzemplarzy tego auta.

Nagi mężczyzna spowodował wypadek i uszkodził radiowózNagi mężczyzna spowodował wypadek i uszkodził radiowózCzytaj dalej

Mało prawdopodobne, że nowa wersja malucha pojawi się na polskich drogach. Warto jednak wierzyć, bo projekt koncepcyjnego Fiata 126p wyglądają naprawdę obiecująco.

Zobacz także:

1. Popularny producent wycofuje się z Europy. Fani marki nie będą zachwyceni

2. Korzystanie z Yanosika będzie karane przez niemiecką policję? Wysoki mandat

3. Specjalne zasady na parkingach w galeriach handlowych. Czy można tam dostać mandat?

Następny artykuł