Obezwłądnienie
Źródło: Policja Pomorska

Nietrzeźwy kierowca zaatakował nożami policjantów. Grozi mu sroga kara

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Maja 2020

Nie od dziś wiadomo, że alkohol w nadmiernych ilościach może prowadzić do poważnych problemów. W Białymstoku kompletnie pijany kierowca wsiadł za kółko swojego samochodu, a podczas policyjnej kontroli zaatakował funkcjonariuszy nożami. Grozi mu 10 lat więzienia

Pijany stwarzał zagrożenie na drodze. Podczas kontroli zaatakował funkcjonariuszy nożami


Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych było bezpośrednią przyczyną kontroli drogowej, jaką zarządzili wobec kierowcy opla, białostoccy policjanci. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany i dodatkowo pod wpływem środków odurzających. Nie posiadał również prawa jazdy.

32- latek zaczął zachowywać się bardzo agresywnie, początkowo stosując werbalne groźby oraz wyzwiska pod adresem policjantów. Nagle rzucił w stojących funkcjonariuszy dwoma nożami. Na szczęście został szybko obezwładniony, a policjantom nic się nie stało.

Wezwany na miejsce zdarzenia pies tropiący, pod osłoną skrzyni biegów znalazł porcję marihuany.

Badanie alkomatem wykazało, że nerwowy kierowca miał w organizmie pół promila. Pozytywny wynik przyniosło również badanie na obecność środków odurzających. Stwierdzono również, że mężczyzna stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, rok temu za jazdę pod wpływem środków odurzających.

Polska policja podsumowała majówkę - statystyki długiego weekenduPolska policja podsumowała majówkę - statystyki długiego weekenduCzytaj dalej

Za złamanie przepisów ruchu drogowego, zakazu jazdy, posiadanie narkotyków oraz czynną napaść na policjantów grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Zobacz także:

1. Nie chciał przejechać psa, który wybiegł na drogę. Wjechał w drzewo drogim audi

2. Policja zatrzymała podwarszawskich złodziei Mustangów

3. Kierowca BMW, trzy rozbite radiowozy i sześciu policjantów w szpitalu

Następny artykuł