Kontrola Polcyjna
Źródło: zdrogi.pl

Szokująca kontrola trzeźwości. Rekordzista nie był w stanie dmuchać w alkomat

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Czerwca 2020

Pijani kierowcy są poważną plagą polskich dróg. Stwarzają poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, jak i dla samych siebie. W ostatnim czasie polska drogówka dokonała kilku nietypowych zatrzymań. Rekordzista nie był w stanie dmuchać w alkomat

Kompletnie pijany kierowca nie mógł dmuchać w alkomat. Szokująca kontrola trzeźwości

Policjanci z lublińskiej drogówki zatrzymali do kontroli ciężarowego Mana. Po odbyciu badania alkomatem okazało się, że kierujący TIR-em jest kompletnie pijany. Pierwszy pomiar wykazał ponad 2 promile alkoholu. Drugiego nie udało się przeprowadzić. Mężczyzna był tak pijany, że nie był w stanie dmuchnąć w alkomat drugi raz. Został przewieziony do szpitala, w celu pobrania od niego próbki krwi.

Później mężczyzna tłumaczył się, że dzień wcześniej wypił kilka puszek piwa wysokoprocentowego. W kabinie pojazdu znaleziono jednak puszkę z niedopitym piwem oraz pustą flaszkę wódki. Kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Okazało się, że stracił je kilka miesięcy temu, również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Koszmarny wypadek reprezentantek Polski. Walczą o swoje życie. Ruszyła zbiórka krwiKoszmarny wypadek reprezentantek Polski. Walczą o swoje życie. Ruszyła zbiórka krwiCzytaj dalej

Innym ciekawym przypadkiem był kierujący dostawczym busem zatrzymany przez brzeską grupę SPEED. Kierowca był kompletnie pijany. 35-latek wydmuchał aż 3.5 promila alkoholu. Policja ustaliła, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Zobacz także:

1. Wideo - Nietypowa interwencja policji. Pijany kierowca na oczach policjantów wyłamał koło w swoim samochodzie

2. Unia Europejska ponagla producentów aut w kwestii obniżania emisji CO2. Grożą im wysokie kary

3. Będą naprawiać radiowozy za 1 grosz za godzinę, na części dali rabat 71%

Następny artykuł