Wypadek A4
Źródło: Wrc.net

Koszmarny wypadek na A4. Zderzyły się trzy ciężarówki. Winnym nietrzeźwy kierowca?

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Czerwca 2020

W środę 3 czerwca na autostradzie A4 w Gliwicach doszło do bardzo groźnego incydentu z udziałem trzech ciężarówek. Działania prowadzone przez policję oraz inspekcję transportu drogowego wykazały, że jeden momencie zdarzenia jeden z jego uczestników był nietrzeźwy

Groźny wypadek na autostradzie A4. Jeden z kierowców był nietrzeźwy

Do bardzo groźnego wypadku doszło na autostradzie A4 w Gliwicach. Doszło do zderzenia trzech ciężarówek niedaleko punktu poboru opłat w Żernicy. Wkrótce na miejsce zdarzenia dotarła policja oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, którzy zabezpieczyli tachograf jednego z kierowców.

Szybko okazało się, że jeden z kierowców uczestniczących w zdarzeniu był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, 0,25 promila w wydychanym powietrzu.

Wypadek A4

Inspektorzy Transportu Drogowego wykazali również inną nieprawidłowość. Chodziło o odpowiednie zabezpieczenie ładunku. W wyniku zderzenia w jednym z pojazdów przewożony ładunek uległ poważnemu przemieszczeniu.

Rząd proponuje poważne ułatwienia dla polskich kierowców. Rewolucyjne zmiany na horyzoncieRząd proponuje poważne ułatwienia dla polskich kierowców. Rewolucyjne zmiany na horyzoncieCzytaj dalej

Warto podkreślić, że na szczęście żaden z kierowców TIR-ów nie został ranny.

Zobacz także:

1. Wideo - 265 km/h Skodą Octavią! Kierowca Mercedesa E55 AMG musiał być w szoku

2. Szokująca kontrola trzeźwości. Rekordzista nie był w stanie dmuchać w alkomat

3. Unia Europejska ponagla producentów aut w kwestii obniżania emisji CO2. Grożą im wysokie kary

Następny artykuł