Myjnia bezdotykowa
Źródło: WNP

Wysoki mandat za korzystanie z myjni - podczas epidemii to możliwe

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Kwietnia 2020

W dobie pandemii w naszym kraju zostały wprowadzone rygorystyczne przepisy mające na celu zminimalizowanie przypadków zakażenia koronawirusem. Fakt stosowania się do wprowadzonych obostrzeń jest skrupulatnie kontrolowany przez służby mundurowe. W Olsztynie trzech mężczyzn zostało ukaranych wysokimi mandatami po wizycie w myjni samochodowej

Wysokie kary za niestosowanie się do obowiązujących przepisów

Ze względu na szalejącą w naszym kraju epidemię koronawirusa SARS-CoV-2, miejsce pobytu można opuszczać tylko i wyłącznie w określonym celu, np. w celu zaspokojenia potrzeb życiowych, takich jak zakupy.

Od 1 kwietnia w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy, których głównym celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Jedną z wprowadzonych restrykcji jest całkowity zakaz zgromadzeń.


W sobotę w Olsztynie patrol policji pojawił się na jednej z myjni bezdotykowych, gdzie zastał trzech mężczyzn myjących swoje samochody. Ukarano trzy osoby, 68-latka oraz dwóch 42-latków- przekazał Interii sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Za złamanie obowiązujących przepisów odnoszących się do zakazu zgromadzeń, grozi mandat do 500 złotych.

Policjanci jako podstawę dla ukarania kierowców podali art. 54 Kodeksu Wykroczeń, zgodnie z którym kto „wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 zł bądź karze nagany”.

Funkcjonariusze apelują po raz kolejny o to, aby bez większej potrzeby nie opuszczać domów. Wszystkie naruszenia obowiązujących przepisów będą egzekwowane.

Wysokie kary za brak ubezpieczenia. Polisę OC można kupić przez internetWysokie kary za brak ubezpieczenia. Polisę OC można kupić przez internetCzytaj dalej

Czy mycie samochodu w czasie epidemii jest nielegalne? Wiele osób może uważać, że wprowadzone przepisy są niejasne i może je różnie interpretować. Zostaje jeszcze opcja nieprzyjęcia mandatu oraz dochodzenia swojej racji w drodze sądowej.

Następny artykuł