Więcej kontroli policyjnych na polskich drogach. Wszystko w związku z wirusem COVID-19
Źródło: Motofakty

Zwiększona liczba kontroli policyjnych. Surowe kary za łamanie przepisów

Piotr DutkaPiotr Dutka
4 Kwietnia 2020

Podążając za zmianami, które wymusiła na polskich władzach pandemia koronawirusa SARS-Cov-2, zwiększono zakres oraz intensywność prac służb mundurowych. Wzmożone zostały kontrole policji oraz żandarmerii wojskowej na krajowych drogach. Kierowcy są sprawdzani pod kątem ilości osób przewożonych wewnątrz pojazdu, a także celu podróży.

Więcej kontroli policyjnych na polskich drogach. Wszystko w związku z wirusem COVID-19

Epidemia koronawirusa powoduje, że w naszym kraju wprowadzane są nowe ograniczenia i nakazy. W związku z obostrzeniami na polskich drogach pojawi się jeszcze więcej patroli policyjnych, mających kontrolować ilość pasażerów w samochodach oraz pytających o cel podróży. W działania kontrolne zaangażowani zostali również żołnierze Żandarmerii Wojskowej, którzy wspomagają patrolowanie miejskich ulic i kontrolowanie kierowców.

Żandarmeria Wojskowa

Funkcjonariusze sprawdzają również cel podróży zwykłych przechodniów. W niektórych miastach policjanci patrolują miasto z powietrza, za pomocą specjalnych dronów.

W walkę z koronawirusem włącza się również Inspekcja Transportu Drogowego

Funkcjonariusze służby Transportu Drogowego sprawdzają w głównej mierze autobusy oraz busy, przewożące ludzi. Kontrolowane są przede wszystkim pojazdy przewożące powyżej dziewięciu osób. Obowiązkiem kierowcy jest kontrolowanie liczby pasażerów, nie może przekroczyć 50% pojemności pojazdu. Dodatkowym obowiązkiem jest należyte zabezpieczenie środka transportu, tak by nie stwarzał zagrożenia zakażeniem. Nowe przepisy muszą być bardzo dokładnie przestrzegane przez przewoźników, którzy za ich zaniedbanie mogą zostać surowo ukarani.

Inspektorzy Transportu Drogowego

Wspólne kontrole policji i żandarmerii wojskowej prowadzone będą przynajmniej do najbliższych Świąt Wielkanocnych.

Przestrzegamy, że należy bezwzględnie stosować się do nowych przepisów. To najlepszy sposób, aby zwalczyć stan epidemii. Warto podkreślić, że policjanci będą stanowczo reagować na przypadki niestosowania się do obowiązujących regulacji i surowo karać za niesubordynację.

Następny artykuł