Ford Focus
Źródło: Wikipedia

Od trzech tygodni mieszkają w aucie. Wszystko z powodu koronawirusa

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Kwietnia 2020

Epidemia koronawirusa panująca w Europie daje się we znaki nie tylko mieszkańcom naszego kraju. Zdecydowanie trudniejsza sytuacja ma miejsce m.in. we Włoszech czy Hiszpanii. W Madrycie ma miejsce nietypowa, a zarazem bardzo smutna sytuacja. Trzyosobowa rodzina od trzech tygodni jest zmuszona spędzać kwarantannę w swoim samochodzie.

Od ponad trzech tygodni mieszkają w swoim samochodzie. Powodem epidemia koronawirusa

Hiszpańskie małżeństwo Mercedes i Alfonso, a także ich 22-letni syn Borja, od trzech tygodni są zmuszeni odbywać kwarantannę w swoim prywatnym samochodzie. Jest to pokłosie wprowadzonych przez hiszpański rząd restrykcyjnych rozporządzeń mających na celu walkę z rozprzestrzeniająca się epidemią wirusa COVID-19.

Sytuacja rodziny jest bardzo ciężka. Na co dzień po pracy, mieszkają w samochodzie. Kilka lat temu głowa rodziny, Alfonso stracił pracę w kwiaciarni, a kilka miesięcy temu stracili również dom. Teraz gdy sytuacja w całej Hiszpanii ze względu epidemię wirusa SARS-CoV-2 jest dramatyczna, rodzina musi spędzać praktycznie cały czas w swoim Fordzie Focusie.

Hiszpańska rodzina Na szczęście po apelu w jednej z madryckich telewizji, nadeszła pomoc. Rodzina otrzymała kilka ofert kompleksowej pomocy w tej niezwykle ciężkiej sytuacji. Wkrótce cała trójka przeniesie się do mieszkania socjalnego, w którym będzie mogła normalnie funkcjonować, a także bezpiecznie odbywać przymusową kwarantannę w ludzkich warunkach.

W Hiszpanii sytuacja nadal jest dramatyczna. O 674 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba zgonów z powodu koronawirusa-poinformowało w niedzielę hiszpańskie ministerstwo zdrowia. Tym samym liczba ofiar z powodu Covid-19 wzrosła do 12 418. Na półwyspie Iberyjskim liczba zakażonych wynosi już ponad 130 tysięcy osób.

Następny artykuł