Novitec Maserati Levante Esteso
Źródło: Motor1

Novitec Maserati Levante Esteso. Gniewny SUV o mocy 616 KM

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Kwietnia 2020

Trzy lata temu studio Novitec po raz pierwszy zmodyfikowało Maserati Levante. Najwyraźniej tuning tego modelu spodobał im się tak bardzo, że postanowili raz jeszcze zaktualizować nie tylko moc, ale przede wszystkim wygląd

Modyfikacje wprowadzone przez Novitec wyniosły model Levante na zupełnie inny poziom

Novitec Maserati Levante Esteso. Za tą długą nazwą kryje się prawdziwy potwór o gniewnym usposobieniu. Jest to SUV o niebagatelnej mocy 616 KM z dwucylindrowym silnikiem V8 pojemności 3.8 litra. W standardowej wersji dostępna jest opcja oferująca 582 KM i 730 Nm momentu obrotowego. Do setki przyśpiesza ona w zaledwie 4,1 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 300 km/h. Po modyfikacjach wprowadzonych przez tunerów Noviteca pierwszą setkę na liczniku zobaczymy szybciej, bo po 3.8 sekundy, a prędkość maksymalna zwiększy się do 309 km/h.

Maserati Levante Esteso

Studio zrobiło zdecydowanie coś więcej niż tylko zwiększenie mocy silnika. SUV nabrał masy. Poszerzono błotniki, przez co cała szerokość pojazdu zwiększyła się o ponad 10 cm z przodu i 12 centymetrów z tyłu. Maska i tylny spojler, podobnie jak błotniki wykonane z czystego włókna węglowego, dzięki czemu Maserati skutecznie potrafi przyciągnąć wzrok nawet zwykłego przechodnia.

Maserati Levante Esteso

Novitec wprowadził także pewne zmiany w układzie zawieszenia pneumatycznego, obniżając wysokość jazdy o 25 milimetrów, aby nadać samochodowi zdecydowanie bardziej agresywną postawę, a jednocześnie poprawić walory jezdne dzięki nieco niższemu środkowi ciężkości.

Maserati Levante Esteso

Novitec Maserati Levante Esteso, z włoskiego obszerny, oferuje również wzrost mocy w każdej z dostępnych wersji silnikowych, w tym w najmocniejszej odmianie, Trofeo.

Maserati Levante Esteso

Niestety nie wiadomo ile będzie kosztować tak zmodyfikowane Maserati Levante. Zakładamy jednak, że nie będzie to zbyt tani wydatek.

Następny artykuł