Dacia Spring Electric
Źródło: Photo by Dacia

Dacia chce zrewolucjonizować rynek EV. Najtańszy elektryk na rynku?

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Kwietnia 2020

Dacia Sping Electric. Koncepcyjny samochód elektryczny, który wkrótce ma niepodzielnie rządzić i dzielić wśród tańszych modeli zasilanych prądem. Rumuńska marka zapowiada prawdziwą rewolucję i chce iść do przodu pod względem elektryfikacji swoich przyszłych samochodów.

Dacia wiąże przyszłość marki z segmentem elektrycznych samochodów. Prawdziwa rewolucja na horyzoncie

Tanie, łatwe w obsłudze, praktyczne. Te trzy cechy w głównej mierze kojarzone są z rumuńską marką samochodów. Modele takie jak Sandero czy Logan idealnie wkomponowały się w tę charakterystykę. Wiele wskazuje na to, że filozofia marki się nie zmieni, rówież wtedy gdy wkroczy ona w zupełnie nową erę w dziejach Dacii. Erę elektrycznych samochodów.

Dacia Spring

Dacia Spring kamieniem milowym marki w segmencie elektrycznych pojazdów

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wraz z premierą oraz zaraz po zjechaniu z taśm produkcyjnych, model Spring będzie najbardziej przystępnym cenowo elektrycznym modelem oferowanym w Europie. Debiut nowego pojazdu prosto z Rumunii szacowany jest na 2021 rok. Amatorzy ekologii czekają z niecierpliwością.

Producent nie podzielił się wieloma szczególami. Wiadomo natomiast że pewnym problemem dla niektórych osób będzie zasięg auta – w tym przypadku absolutnym maksimum będzie 200 km, ale należy spodziewać się gorszego wyniku. To dyskwalifikuje pojazd na dłuższych trasach, ale wypada podkreślić, że Dacia Spring Electric ma się poruszać na trasach typu dom-praca-sklep. W tej sytuacji długi zasięg nie będzie wymagany.

Akumulatory organiczne to przyszłość motoryzacji. Nowy trend Mercedesa?Akumulatory organiczne to przyszłość motoryzacji. Nowy trend Mercedesa?Czytaj dalej

Dacia Spring Electric to mały miejski crossover, który ma wiele do zaoferowania. Bardzo ciekawą kwestią jest to, że pojazdy elektryczne zazwyczaj są znacznie droższe od tych napędzanych „konwencjonalnie". Tutaj sytuacja ma się zupełnie inaczej. Śmiem twierdzić, że osoby dysponujące większym kapitałem niezbyt chętnie będą korzystać z salonów Dacii. Rumuńska marka od lat produkuje proste, schematyczne pojazdy, które nie sieszą się zbyt dużą estymą użytkowników. Głównym celem marki jest bycie jak najbardziej praktycznym, przy zachowaniu odpowiednich nakładów finansowych. Nowa Dacia Spirng ma być elektryzującym użytkownika, samochodem miejskim. Dzięki w 100% elektrycznemu napędowi z pewnością przełamie ona wszelkie przyjęte standardy! Wyrazisty design SUVa, kompaktowe wymiary i dynamiczna sylwetka sprawiają, że doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Tak zapowiada producent. Jak będzie naprawdę, tego dowiemy się w dniu premiery tego niezwykle ciekawego pojazdu.

Następny artykuł