Bentley Continental GT Shooting Brake
Źródło: Rain Prisk

Bentley Continental GT w wersji Shooting Brake? Wyglądałby wspaniale

Piotr DutkaPiotr Dutka
5 Kwietnia 2020

Co by się stało, gdyby, połączono świetny wygląd z praktycznością. Na to pytanie postanowilł odpowiedzieć renderujący artysta Rain Prisk, który stworzył koncept Bentleya Continental GT w wersji shooting brake. Efekt końcowy jest cudowny!

Bentley Continental GT Shooting Brake. To nie musi być fikcja

Co by było, gdyby Bentley zdecydował się na odważny ruch i wprowadził na rynek praktyczną wersję Continentala GT. Fanom marki, jak i całej motoryzacji, taki projekt zwizualizowali projektanci. Na razie wszystko jest kwestią marzeń oraz zwykłym fanowskim projektem, ale w przyszłości właśnie taki widok może przykuwać uwagę zwykłych przechodniów.

Bentley Continatal GT SB

Transformacja Continentala GT w wersję Shooting Brake wymagałaby zmian głównie w obrębie bocznej, a także tylnej części nadwozia. Wizualizacja ukazuje zmiany głównie z tyłu samochodu. Linia dachu została poprowadzona nieco wyżej, żeby udostępnić większa przestrzeń dla pasażerów podróżujących z tyłu pojazdu. Standardowa wersja Continental GT gwarantuje klientom jedynie 358 litrów pojemności. Opcja Shooting Brake mogłaby dwa razy więcej. Zwiększenie praktyczności samochodu przy zachowaniu walorów estetycznych. Jesteśmy na tak!

Układ napędowy w wersji Shooting Brake pozostałby bez żadnych zmian

Zupełnie nowe nadwozie nie wymagałoby nawet najmniejszych zmian w układzie napędowym. O ile doszłoby do masowej produkcji tej wersji, Continental GT powinien otrzymać czterolitrowy silnik V8 o mocy prawie 550 KM, lub bardziej hardcorowy wariant V12 generujący ponad 630 koni mechanicznych.

Bentley Continatal GT SB

Niestety mało prawdopodobne, że designerzy i inżynierowie Bentleya zdecydują się na stworzenie i produkcję wersji Shooting Brake. Szkoda, bo szansa połączenia prawdziwego piękna z praktycznością dałaby gigantyczny efekt. Jedno jest pewne, potencjalnych klientów by nie brakowało.

Następny artykuł