Lamborghini Miura SV
Źródło: Joe Macari

Samochód Rodziny Królewskiej na sprzedaż. To Miura SV za duże pieniądze

Piotr DutkaPiotr Dutka
4 Kwietnia 2020

Lamborghini Miura Sv z 1972 roku z królewskim rodowodem została wystawiona sprzedaż w Londynie. W przeszłości służyła Saudyjskiej Rodzinie Królewskiej. Cena 13 milionów złotych powala na kolana

Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Miura SV w niezwykle dobrym stanie została wystawiona na sprzedaż

Model Miura SV to legenda motoryzacji. Bez wątpienia jeden z najbardziej znaczących samochodów w historii. Jest niezwykle pożądanym modelem, nie tylko wśród zwykłych sympatyków czterech kółek, ale przede wszystkim, zapalonych kolekcjonerów.

Lamborghini Miura SV

Egzemplarz, wystawiony na sprzedaż, wyprodukowano w 1972 roku. Został zamówiony przez Rodzinę Królewska z Arabii Saudyjskiej i zmodyfikowany zgodnie z odpowiednimi wytycznymi. Według informacji nie ma drugiego takiego modelu, który zostałby spersonalizowany w ten sam sposób. Warto zaznaczyć, że pojazd większość czasu spędził w garażu.

Na początku nowego stulecia trafił do USA, gdzie został gruntownie odrestaurowany. W 2011 roku cztery lata po zakończeniu prac renowacyjnych unikatowy egzemplarz Miury SV znalazł się w Europie, a dokładniej w Londynie. Stał się jednym z elementów kolekcji Joe Macari Classics.

Lamborghini Miura SV

Moc wyjściowa tego modelu Lamborghini wynosi 385 koni mechanicznych. Pierwszą setkę na liczniku zobaczymy w 6 sekund, natomiast prędkość maksymalna wynosi 180 km / h.

Lamborghini Miura SV

Samochód może się pochwalić wyjątkową konfiguracją. Widowiskowe pomarańczowe wnętrze, genialnie współgra z szarym lakierem. Ważną kwestią jest, również niski przebieg. Londyński model ma na swoim liczniku jedynie 5759 km. Według sprzedawcy oferowana Miura SV ma najniższy przebieg ze wszystkich egzemplarzy, które kiedykolwiek wyjechały z włoskiej fabryki.

Lamborghini Miura SV

Niedawno pojazd został wystawiony na sprzedaż. Potencjalny kupiec musi liczyć się z wydatkiem rzędu 2 594 950 funtów. W przeliczeniu na naszą walutę uzyskujemy niebagatelną kwotę 13 milionów złotych.

Następny artykuł