Tesla Model Y (2)
Źródło: Photo by Tesla

Kryzys? Nie dla Tesli, która bije rekord sprzedaży w pierwszym kwartale

Piotr DutkaPiotr Dutka
4 Kwietnia 2020

Kryzys w branży motoryzacyjnej zdaje się nie dotyczyć niektórych firm. Tesla, producent samochodów elektrycznych prowadzona przez ekscentrycznego Elona Muska, w pierwszym kwartale tego roku sprzedała więcej samochodów niż kiedykolwiek wcześniej.

Amerykańska marka sprzedała łącznie 88 400 pojazdów co stanowi absolutny rekord firmy

Sprzedaż takiej ilości pojazdów elektrycznych przez Teslę, nie byłaby aż tak zaskakująca, gdyby nie fakt szalejącego kryzysu, spowodowanego pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. 88 400 zarejestrowanych samochodów to o ponad 40 procent więcej niż w analogicznym okresie 2019 r.

Największą popularnością wśród sprzedanych aut odznaczały się modele 3 oraz Y. Obie zwiększyły procent swojej sprzedaży o ponad 50 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Tesla

Warto jednak zaznaczyć, że za bardzo dobrym wynikiem firmy kryje się fakt przedwczesnej sprzedaży. Dostawy modelu Y rozpoczęły się wraz z początkiem marca, zdecydowanie przed zakładanym terminem. Podkreślić należy również fakt, że liczba sprzedanych samochodów powinna być tożsama z tymi, które zostały dostarczone klientom, wówczas cały proces sprzedażowy może zostać zakończony.

Firma Elona Muska, zamknęła pierwsze trzy miesiące bieżącego roku, sprzedając 12 200 sztuk modeli S i X, co stanowi niewielki wzrost o 0,8% w porównaniu do 12 100 sztuk dostarczonych w pierwszych trzech miesiącach 2019 r.

Wybitny tuning Audi RS7 Sportback. Ta bestia ma 740 koni!Wybitny tuning Audi RS7 Sportback. Ta bestia ma 740 koni!Czytaj dalej

Jeśli chodzi o produkcje, to amerykańska marka wyprodukowała łącznie 102 672 pojazdy w okresie od stycznia do marca tego roku. Zanotowała 33% progres względem analogicznego okresu w ubiegłym roku. Wówczas z fabryk Tesli wyjechało 77 100 elektrycznych samochodów.

Następny artykuł