Wypadek Wrocław
Źródło: Wrocławska Policja

Kompletnie pijany Ukrainiec staranował samochód. Poszkodowane dwie osoby

Piotr DutkaPiotr Dutka
4 Kwietnia 2020

Bezmyślne zasiadanie za kółkiem pod wpływem alkoholu jest powodem sporej ilości wypadków w naszym kraju. Kilka dni temu pijany 24-letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę, pomimo 2 promili alkoholu w organizmie i spowodował groźnie wyglądający wypadek. Grożą mu dwa lata więzienia

Kompletnie pijany kierowca staranował inny samochód. Miał dwa promile alkoholu

Do wypadku doszło kilka dni temu we Wrocławiu na skrzyżowaniu ulic Milenijnej i Popowickiej. Mężczyzna kierujący samochodem marki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących wówczas na drodze i spowodował groźnie wyglądającą kolizję. O trzeciej nad ranem uderzył w krawężnik, następnie odbił się od niego i staranował osobowego peugeota. Zarówno kierowca, jak i pasażer osobówki trafili do szpitala. Ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Winnym zaistniałej sytuacji okazał się 24-letni Ukrainiec, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu.

Wypadek Wrocław

Kontrola trzeźwości przeprowadzona przez funkcjonariuszy wrocławskiej policji wykazała, że młody mężczyzna kierował swoim pojazdem na ,,podwójnym gazie” . Podczas pierwszego badania, Ukrainiec miał w swoim organizmie 2 promile, ale przy następnym, wynik, zamiast maleć, rósł. Według starszego sierżanta KMP we Wrocławiu Krzysztofa Marcjana mogło to oznaczać, że mężczyzna spożywał alkohol, chwilę przed tym, jak zasiadł za kółkiem.

24-letni obywatel Ukrainy stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami oraz trafił do aresztu. Stanie, również przed sądem. Grożą mu 2 lata więzienia.

Następny artykuł