Elon Musk Tesla
Źródło: Financial Times

Fabryka Tesli w naszym kraju? Produkcja może zostać przeniesiona z Niemiec do Polski

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Lipca 2020

Tesla, czyli gigant segmentu EV już wkrótce może na dobre zagościć w Polsce. Dosłownie, bo według szokujących informacji amerykańska marka może przenieść część produkcji z Niemiec właśnie do Polski

Tesla na stałe w naszym kraju. Możliwe przeniesienie produkcji z Niemiec do Polski

Tesla Inc. przekazała niemieckim władzom nowy, rewolucyjny projekt swojej wielkiej fabryki Giga Berlin. Projekt wskazuje jednak, że budowla ma być mniejsza, niż pierwotnie planowano. Amerykański gigant napotyka jednak problemy biurokratyczne.

Według wielu spekulacji oraz niepotwierdzonych informacji fabryka baterii Tesli musi być odseparowana ze względu na spore zapotrzebowanie na wodę dla całego kompleksu. Po wielomiesięcznych analizach Tesla złożyła nowy wniosek, w którym deklaruje mniejsze zużycie wody (o 33 proc.).

Obrzydliwy gwałt na nastolatce. Policja szuka sprawcy i prosi o pomoc w identyfikacjiObrzydliwy gwałt na nastolatce. Policja szuka sprawcy i prosi o pomoc w identyfikacjiCzytaj dalej

Sporo znaków na niebie i ziemi sugeruje, że fabryka baterii dla Tesli będzie musiała zostać przeniesiona do innego kraju. Wśród faworytów wymienia się Wielką Brytanię, ale również tańsze alternatywy. Mowa o Polsce, Czechach lub Słowacji. Według wielu to te trzy kraje są liderami wyścigu o pozyskanie fabryki Tesli.

Zobacz także:

1. Wideo - Kolumna z prezydentem Dudą jechała pod prąd na wieczór wyborczy

2. Wideo - Tragiczny wypadek. TIR z impetem zmiótł z drogi cztery samochody

3. Żandarmeria wojskowa z nowymi uprawnieniami. Kierowcy powinni zacząć się ich obawiać

Następny artykuł