TIR
Źródło: zdrogi.pl

Szokująca kontrola policji. Kompletnie pijany mężczyzna ukradł ciężarówkę sąsiadowi

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Czerwca 2020

Do nietypowej policyjnej interwencji doszło w gminie Jerzmanowice-Przeginia. Kompletnie pijany mężczyzna przyjechał na pobliską stację paliw kradzionym pojazdem. 26-latek został zatrzymany pod zarzutem kradzieży ciężarówki, jazdę na podwójnym gazie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów

Pijany 26-latek ukradł TIR-a sąsiadowi. Przyjechał na stacje kupić paliwo i został zatrzymany

Do nietypowego zdarzenia doszło w niedziele w nocy. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy ciężarówki na jednej ze stacji paliw. Na miejscu zdarzenia mundurowi potwierdzili, że mężczyzna, przyjechał zatankować ciężarowym marki Man z naczepą, który wcześniej ukradł z jednej posesji w gminie Jerzmanowice-Przeginia.

Młody mężczyzna chwalił się zakupem nowego pojazdu, lecz jeden z jego kolegów zorientował się, że ciężarówka nie należy do niego. Świadkowie uniemożliwili złodziejowi dalszą jazdę i zawiadomili policję. Wezwano również ofiarę kradzieży.

Zatrzymanie

Okazało się, że 26-letni kierowca ukradł TIR-a sąsiadowi. Po badaniu alkomatem wyszło, że ma on w organizmie 1.5 promila alkoholu. Właściciel pojazdu złożył zawiadomienie o przestępstwie, szacując straty na 60 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wcześniej był już karany sądownie za podobne przestępstwa i utracił swoje prawo jazdy.

Kluczowe zmiany w rejestrowaniu samochodów. Wielka rewolucja dla polskich kierowcówKluczowe zmiany w rejestrowaniu samochodów. Wielka rewolucja dla polskich kierowcówCzytaj dalej

Mężczyźnie za popełnione czyny grozi do 5 lat więzienia. Przyznał się on zarzucanych mu czynów i o jego losie zdecyduje sąd.

Zobacz także:

1. Wideo - Tragiczne zdarzenie. Terenówka z impetem wjechała w grupkę policjantów

2. Koszmarny wypadek reprezentantek Polski. Walczą o swoje życie. Ruszyła zbiórka krwi

3. W ziemniakach czaili się imigranci - nieprawdopodobne odkrycie w Katowicach

Następny artykuł