Radio
Źródło: Freepik

Lepiej miej oko na skrzynkę pocztową. Mnóstwo Polaków dostało niepokojący list od Poczty Polskiej

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Czerwca 2020

Na niektórych przedsiębiorców czekać będzie niemiła niespodzianka. Otrzymali bądź otrzymają oni od Poczty Polskiej, specjalny list przypominający o obowiązku załatwienia formalności związanych z opłatami abonamentowymi. Opłata obejmuje m.in odbiorniki radiowe, które są zamontowane w służbowych samochodach.

Do lubelskich firm masowo docierają listy z Poczty Polskiej. Chodzi o ustawowy obowiązek uiszczenia opłat abonamentowych

Do firm z województwa lubelskiego masowo docierają pisma z Poczty Polskiej przypominające o obowiązkowym załatwieniu formalności powiązanych z rejestracją oraz zapłatą za odbiorniki telewizyjne, jak i radiowe. Chodzi o te, które są własnością danej firmy lub pracownika. Mowa również o odbiornikach będących częścią samochodów służbowych.

List

Listy z Poczty Polskiej nawołują o to by przedsiębiorcy, sprawdzili, czy ich odbiorniki zostały zarejestrowane i czy płacą oni specjalne opłaty abonamentowe. Warto podkreślić, że uwypuklona została również kwestia regularnego kontrolowania przez przedsiębiorców stanu posiadanych odbiorników radiofonicznych, jak i telewizyjnych.

Koszmarny wypadek reprezentantek Polski. Walczą o swoje życie. Ruszyła zbiórka krwiKoszmarny wypadek reprezentantek Polski. Walczą o swoje życie. Ruszyła zbiórka krwiCzytaj dalej

Wszystkie niezbędne formalności powiązane z abonamentem można załatwić w każdej placówce pocztowej, wypełniając tam specjalny formularz zgłoszenia rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych albo zmiany danych lub on-line za pośrednictwem strony internetowej Poczty Polskiej. Istnieje również możliwość rozmowy w tej sprawie z konsultantem pod specjalnym numerem infolinii.

Zobacz także:

1. Kluczowe zmiany w rejestrowaniu samochodów. Wielka rewolucja dla polskich kierowców

2. Ukradli... 29 000 litrów paliwa o łącznej wartości 86 tys. złotych

3. Szokująca kontrola policji. Kompletnie pijany mężczyzna ukradł ciężarówkę sąsiadowi

Następny artykuł