Wypadek Wilkowice
Źródło: Gazeta Krakowska

Koszmarny wypadek reprezentantek Polski. Walczą o swoje życie. Ruszyła zbiórka krwi

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Czerwca 2020

Do tragicznego wypadku doszło 1 czerwca w miejscowości Wilkowice. Ofiarami zdarzenia są wielokrotne reprezentantki Polski w kolarstwie górskim. Do potrącenia przez samochód osobowy doszło, gdy dwie kolarki zmierzały na swój trening. Obie w stanie ciężkim trafiły do szpitala. W czwartek zostanie zorganizowana zbiórka krwi dla poszkodowanych kobiet

Tragiczny wypadek w Wilkowicach. Ofiarami dwie kolarki. Walczą o swoje życie

Do koszmarnego wypadku doszło 1 czerwca w Wilkowicach niedaleko Bielska-Białej. Około godziny 16.30 na skrzyżowaniu ulic Żywieckiej z Malinową.

- Kobieta kierująca oplem jadąca w kierunku Żywca zderzyła się czołowo z dwoma rowerzystkami. Poszkodowane były nieprzytomne. Prowadzona była reanimacja - poinformował Roman Szybiak.

Na miejsce zdarzenia wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zabrał on bardziej poszkodowaną kobietę, druga została przewieziona do placówki karetką. Ofiarami wypadku są Rita Malinkiewicz wielkorotna reprezentantka Polski oraz Katarzyna Konwa.

Wypadek Wilkowice

Znajomi i przyjaciele zawodniczek apelują w mediach społecznościowych o pilną pomoc. Główna zbiórka odbędzie się w czwartek, 4 czerwca w Bielsku-Białej przy ulicy Warszawskiej 154. Krew można oddawać na terenie całego kraju. Nie ma też znaczenia grupa oddawanej krwi, ta trafia bowiem do stacji krwiodawstwa i krwiolecznictwa, gdzie jest dystrybuowana do potrzebujących.

Kluczowe zmiany w rejestrowaniu samochodów. Wielka rewolucja dla polskich kierowcówKluczowe zmiany w rejestrowaniu samochodów. Wielka rewolucja dla polskich kierowcówCzytaj dalej

Z ustaleń policji wynika, że 58-letnia kobieta, kierująca oplem astra jechała w stronę Żywca. Z niewiadomych przyczyn zjechała na przeciwległy pas i z impetem wjechała w dwie rowerzystki. Kobieta w chwili zdarzenia była trzeźwa. Dokładne przyczyny i przebieg tego wypadku ustalają śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Zobacz także:

1. Wideo - Tragiczne zdarzenie. Terenówka z impetem wjechała w grupkę policjantów

2. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

3. W ziemniakach czaili się imigranci - nieprawdopodobne odkrycie w Katowicach

Następny artykuł