Kontrola Drogowa
Źródło: KPP Śrem

Przewoził ogromny zapas alkoholu. Nietrzeźwy zasnął za kierownicą

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Maja 2020

Nietypowa kontrola drogowa spotkała śremskich funkcjonariuszy policji. W ręce mundurowych wpadł prawdziwy oryginał, który kompletnie pijany, zasnął za kierownicą. O całej sytuacji, powiadomił mundurowych przypadkowy świadek, który widział całą sytuację. Wewnątrz pojazdu znajdował się spory zapas alkoholu

Kompletnie pijany mężczyzna zasnął za kierownicą. Nie stracił prawa jazdy, bo go nie posiadał

Do nietypowego zatrzymania doszło w czwartek, 30 kwietnia na drodze Nowiczek-Masłowo. Około godziny 18.30 policjanci ze śremskiej drogówki zostali skierowani na przedziwną interwencję.

Pijany 45-latek w chwili przyjazdu policyjnego patrolu, właśnie próbował włączyć się do ruchu. W swoim organizmie mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo w 2015 roku orzeczono wobec niego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Całe zdarzenie, jak i moment zatrzymania relacjonuje Ewa Kasińska, rzecznik KPP w Śremie.

Alkohol w organizmie kierowcy, alkohol w skrzynce obok kierowcy, alkohol w drzwiach pojazdu od strony kierowcy. Poza tym ten sam kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów, bo już kiedyś kierował, będąc na podwójnym gazie. A pozytywna w tej historii jest postawa osoby zgłaszającej, która widząc jak pojazd zatrzymuje się, a następnie kierujący samochodem po prostu zasypia, zawiadamia śremską Policję.

Nie chciał przejechać psa, który wybiegł na drogę. Wjechał w drzewo drogim audiNie chciał przejechać psa, który wybiegł na drogę. Wjechał w drzewo drogim audiCzytaj dalej

Cała sprawa najprawdopodobniej zostanie skierowana do sądu.

Zobacz także:

1. Przejazd na żółtym świetle. Surowa kara za łamanie przepisów

2. Polskie granice zostaną otwarte dla pracowników. Premier podał dokładny termin

3. Kierowca BMW, trzy rozbite radiowozy i sześciu policjantów w szpitalu

Następny artykuł