Granica Państwa
Źródło: Express Mieski.pl

Polskie granice zostaną otwarte dla pracowników. Premier podał dokładny termin

Piotr DutkaPiotr Dutka
3 Maja 2020

Zamknięte granice państwa generują mnóstwo problemów. Jednak już wkrótce, ruch na granicach ma zostać wznowiony. Przynajmniej dla pracowników na co dzień pracujących poza naszym krajem oraz uczniów

Najpierw polskie granice zostaną otwarte dla pracowników przygranicznych firm oraz uczniów

Premier Mateusz Morawiecki po wielu rozmowach z samorządowcami na temat obecnej sytuacji epidemiologicznej postanowił otworzyć polskie granice. Jednak nie dla wszystkich. Zdecydowano, że osoby pracujące, uczące się tuż za granicą oraz pracownicy, uczniowie i studenci transgraniczni od poniedziałku 4 maja będą mogli wrócić do pracy oraz nauki.

Warto podkreślić, że nie będą musieli przechodzić obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. Premier podkreślił, że sytuacja związana z epidemią się stabilizuje, dlatego postanowiono nieco poluzować obowiązujące obostrzenia.

Obowiązek 14-dniowej kwarantanny został wprowadzony 27 marca. Premier ostrzega, że przedwczesne otwarcie granic wiąże się jednak z dużym ryzykiem.

Wysiadły z samochodu po kolizji, by zobaczyć co się stało. Zginęły na miejscuWysiadły z samochodu po kolizji, by zobaczyć co się stało. Zginęły na miejscuCzytaj dalej

Co zniesione obostrzenia oznaczają dla kierowców? Granice nadal pozostają zamknięte, wiec opuszczanie kraju w celach rekreacyjnych jest zdecydowanie zabronione. Wedle zapewnień premiera, wszystkie osoby pracujące za granicą, w tym kierowcy zawodowi, będą mogły przekraczać granice naszego kraju, bez obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Zobacz także:

1. Kierowca BMW, trzy rozbite radiowozy i sześciu policjantów w szpitalu

2. Tragiczny wypadek 19-latka. Wypadł z drogi i uderzył w drzewo

3. Czy zostanie wprowadzony zakaz korzystania z myjni samochodowych? Ministerstwo odpowiada

Następny artykuł