BMW
Źródło: unsplash

Właściciele BMW i Audi są lepsi od innych? Zadziwiające wyniki badań naukowych

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Lipca 2020

Opublikowane wyniki badań fińskiego profesora psychologii społecznej z Uniwersytetu w Helsinkach mogą być zadziwiające. Naukowiec postanowił zbadać, po które z marek samochodów sięgają osoby uparte, kłótliwe oraz pozbawione empatii. Wyniki są szokujące

Właściciele Audi i BMW są lepsi od innych? Badania fińskiego profesora mogą zadziwiać

Wiele osób uważa, że kierowcy BMW są najbardziej irytującą grupą na publicznych drogach. Ostatecznie do zwolenników bawarskiej marki dołączyć mogą kierowcy Audi, którzy również w badaniach nie wypadają zbyt pozytywnie.

Wniosek z przeprowadzonych badań jest jeden. „Kierowcy Audi i BMW wydawali się znacznie bardziej skłonni do ignorowania przepisów drogowych i lekkomyślnej jazdy”. Kierujący autami tych marek sądzą, że nie obowiązują ich zasady i bardzo często chcą to pokazać.

Badanie zostało przeprowadzone w grupie ponad 1800 właścicieli samochodów. Wyniki mogą zaskoczyć niejednego. Nabyte wnioski były jednoznaczne: egoistyczni mężczyźni, którzy są kłótliwi, uparci, nieprzyjemni oraz nieempatyczni, bywają bardziej skłonni do posiadania samochodu z klasy premium, takiego jak Audi, BMW lub Mercedes.

Wideo - Motocyklista dokonał niemożliwego. Przejechał idealnie między dwoma pojazdami po zderzeniuWideo - Motocyklista dokonał niemożliwego. Przejechał idealnie między dwoma pojazdami po zderzeniuCzytaj dalej

Naukowiec podkreśla jednak, że jest bardzo wielu porządnych obywateli poruszających się Audi, BMW czy Mercedesem. Podkreślił również, że nie chce generalizować posiadaczy tych marek. Wskazał, że wszystko zależy od indywidualnych cech charakteru i to one, a nie niemieckie samochody są przyczyną takiego, a nie innego wyniku badań.

Zobacz także:

1. Wideo - Kolumna z prezydentem Dudą jechała pod prąd na wieczór wyborczy

2. Wielka gwiazda telewizji z poważnym aktem oskarżenia. Chodzi o wypadek po alkoholu. Grozi jej surowa kara

3. Żandarmeria wojskowa z nowymi uprawnieniami. Kierowcy powinni zacząć się ich obawiać

Następny artykuł