Wypadek Bogusławice
Źródło: Waldemar Deska PAP

Dramatyczny wypadek. Autobus zderzył się z dwiema ciężarówkami. Kilkadziesiąt osób zostało rannych

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Lipca 2020

Do bardzo groźnego wypadku doszło na drodze krajowej numer 1 na Śląsku. Doszło do zderzenia autokaru, ciężarówki oraz cysterny. W wyniku tego niebezpiecznego zdarzenia kilkadziesiąt osób zostało rannych

Dramatyczny wypadek na Śląsku. Autobus zderzył się z cysterną oraz cieżarówką

Do tego tragicznego wypadku doszło w Bogusławicach na drodze krajowej numer 1. Doszło do zderzenia autobusu, TIR-a oraz cysterny. Wszystkie z pojazdów zaczęły się palić. Ogień przenosił się z jednego na pozostałe.

Na miejscu lądowały śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Finalnie 28 osób zostało rannych. W autokarze znajdowało się 40 pasażerów. Wszyscy są obywatelami Ukrainy. Poszkodowani pasażerowie w większości wydostali się z autobusu o własnych siłach.

fot. Waldemar Deska PAPfot. Waldemar Deska PAP
zdrogi.pl

Do wypadku doszło przed godziną 14. Zderzyły się autobus, pojazd ciężarowy z naczepą i cysterna, doszło do zapalenia się pojazdów. Wstępnie ustalono, że na obecną chwilę rannych jest około 30 osób - powiedziała Marta Kaczyńska z częstochowskiej komendy policji.

fot. Waldemar Deska PAPfot. Waldemar Deska PAP
zdrogi.pl

Do wypadku doszło na pasach w stronę Warszawy. To remontowany i zwężony odcinek DK1. Trasa jest całkowicie zablokowana. Najpoważniej poszkodowane osoby mają urazy klatki piersiowej, głowy czy kończyn.

Wideo - Kolumna z prezydentem Dudą jechała pod prąd na wieczór wyborczyWideo - Kolumna z prezydentem Dudą jechała pod prąd na wieczór wyborczyCzytaj dalej

Wstępne ustalenia policji wskazują, że w jednej z ciężarówek doszło do uszkodzenia opony. Pojazd zjechał na prawy pas i uderzył w autokar.

Zobacz także:

1. Wielka gwiazda telewizji z poważnym aktem oskarżenia. Chodzi o wypadek po alkoholu. Grozi jej surowa kara

2. Kierowca autobusu, który spadł z wiaduktu, nie trafi do aresztu

3. Tragedia na Podhalu. 28-latek zastrzelony przez policjanta. Miał zostać ojcem

Następny artykuł