Wypadek Łódź
Źródło: Polsat News

Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Czerwca 2020

Brawura, alkohol to jedne z głównych przyczyn tragicznych wypadków na polskich drogach. Nie inaczej było w Łodzi, gdzie pijany mężczyzna wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i z impetem uderzył w inny samochód. Podróżowały nim cztery osoby w tym trójka dzieci. Wszystkie z nich trafiły do szpitala. 16-latka walczy o życie

Pijany kierowca staranował auto z rodziną w środku. Wjechał na czerwonym świetle

Audi na brytyjskich tablicach rejestracyjnych wjechało na jedno z łódzkich skrzyżowań na czerwonym świetle. Do tego tragicznego zdarzenia doszło dokładnie na skrzyżowaniu alei Włókniarzy z ul Legionów. Pijany kierowca z impetem wjechał w fiata, którym podróżowała czteroosobowa rodzina.

Siła uderzenia była ogromna, osobówka marki fiat została odrzucona na odległość kilkunastu metrów. Wewnątrz pojazdu podróżowali ojciec z synem i dwiema córkami. Wszystkie z dzieci trafiły do szpitala. Najstarsza, 16-letnia córka aktualnie znajduje się w stanie krytycznym. Nastolatka przebywa w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Przeszła skomplikowaną operację.

Stan pozostałych dzieci jest ciężki, mają złamania i wewnętrzne obrażenia-informuje dziennikarz "Wydarzeń" Robert Gusta.

Kierujący audi jechał z pasażerką. Oboje zostali ranni. Badania alkomatem wykazały, że 44-letni mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Usłyszał już zarzuty. Jest on oskarżony o spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego, w którego następstwie obrażeń ciała doznały cztery osoby. Przy czym w przypadku 16-letniej dziewczynki jest to ciężki uszczerbek na zdrowiu-Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

44-letni kierowca nie miał prawa jazdy, bo stracił je wcześniej. Grozi mu do 12 lat więźienia.

Zobacz także:

1. Wideo - Gwiazdor NBA stracił szybę w swoim samochodzie podczas demonstracji. Wandal został dotkliwie pobity

2. Wideo - Salon Mercedesa ofiarą „demonstracji” w Oakland

3. Nowe zasady dotyczące podróżowania. Zmiany dotyczące maseczek oraz limitów. Co trzeba wiedzieć, by uniknąć mandatu

Następny artykuł