Komunikacja miejska
Źródło: Wyborcza Olsztyn

Nowe zasady dotyczące podróżowania. Zmiany dotyczące maseczek oraz limitów. Co trzeba wiedzieć, by uniknąć mandatu

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Czerwca 2020

Wczoraj w dniu 1 czerwca w życie weszły nowe zasady związane z epidemią koronawirusa. Dotyczą one parkingów oraz komunikacji miejskiej. Co trzeba wiedzieć, by nie otrzymać niepotrzebnego mandatu

Nowe zasady weszły w życie w dniu 1 czerwca. Co trzeba wiedzieć, by nie otrzymać niepotrzebnego mandatu

Wprowadzone zmiany dotyczą komunikacji miejskiej. Zarówno w autobusach, jak i tramwajach musimy zakrywać nos oraz usta. Możliwość niezakrywania twarzy w przestrzeni otwartej, w środkach transportu niestety nie obowiązuje!

Zmiany dotknęły również limitów pasażerów, którzy mogą podróżować w środkach komunikacji miejskiej. Od wczoraj w autobusie i tramwaju może podróżować liczba osób odpowiadająca 100 procentom miejsc siedzących lub 50% miejsc siedzących i stojących.

Żeby lepiej zobrazować nowe rozporządzenie w autobusie posiadającym 40 miejsc siedzących oraz 100 stojących, do 1 czerwca mogły przebywać maksymalnie 42 osoby. Od 1 czerwca będzie to 70 osób.

Wiemy, w których miastach najłatwiej i najtrudniej zdać egzamin na prawo jazdy. Szokujące daneWiemy, w których miastach najłatwiej i najtrudniej zdać egzamin na prawo jazdy. Szokujące daneCzytaj dalej

Obowiązku noszenie maseczki nie ma już na drogach czy parkingach. Inaczej sytuacja ma się na stacjach paliw. Jeżeli korzystamy z usług gastronomicznych, naszym obowiązkiem jest zasłonienie ust oraz nosa.

Zobacz także:

1. We Włoszech zadźgano polskiego kierowcę tira. Media zdradzają szczegóły tragicznej śmierci

2. Wideo - Salon Mercedesa ofiarą „demonstracji” w Oakland

3. Wideo - O krok od wielkiej tragedii. Zlekceważył opadające rogatki

Następny artykuł