McLaren Speedtail
Źródło: Autocar

McLaren Speedtail. Hybrydowa bestia o potwornej mocy 1036 KM

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Maja 2020

W końcu! McLaren przedstawił i zatwierdził szczegóły techniczne nowego hipercara prosto z fabryk Woking. Speedtail ma być prawdziwą rewolucją. Flagowy pojazd brytyjskiej firmy dostanie piekielnie mocny układ napędowy o niebagatelnej mocy 1036 KM.

McLaren Speedtail wkrótce wypuści na rynek swoja najmocniejszą hybrydę. Szokująca moc 1036 KM

Brytyjscy producenci już oficjalnie potwierdzili, że ich nowy, flagowy hipercar będzie wyposażony w benzynowo-elektryczny silnik o piekielnej mocy 1036 KM. Kierowca będzie mieć do dyspozycji turbodoładowaną V8 o pojemności czterech litrów. Po prostu kosmos!

Speedtail

Według niepotwierdzonych informacji benzynowy silnik wykorzystuje sprawdzoną technologię McLarena, która została wykorzystana w kultowym Modelu P1. Dzięki wprowadzeniu kilku znaczących zmian silnik wytwarza 747 KM w porównaniu do 727 KM, które generowała 3,8 litrowa jednostka zamontowana w leciwej P1.

Speedtail

Według szacunków producentów silnik elektryczny oferuje 308 KM. Technologia podobna do tej z wyścigów Formuły E znacząco przyczyniła się do zwiększenia jego jakości.

Prędkość maksymalna tego cudeńka to 250 km/h. Szef linii pojazdów Ultimate McLarena, Andy Palmer jasno zaznaczył, że samochód nie ma na celu ściganie rekordów. Ma być idealnie zbilansowany między komfortem a szybką i bezpieczną jazdą.

Speedtail

„Moglibyśmy stworzyć coś, co jechałoby zdecydowanie szybciej, ale musielibyśmy sprawić, że samochód i ściany boczne opon byłyby znacznie sztywniejsze. Balansujemy pomiędzy dojrzałą, sztywną jazdę komfortem i prędkością. Wizją było stworzenie eleganckiego, wspaniałego tourer”.- mówi Palmer

Speedtail

Warto podkreślić, że w nowym Speedtail, kierownica jest ulokowana w centralnym miejscu na desce rozdzielczej.

Czy zostanie wprowadzony zakaz korzystania z myjni samochodowych? Ministerstwo odpowiadaCzy zostanie wprowadzony zakaz korzystania z myjni samochodowych? Ministerstwo odpowiadaCzytaj dalej

Seria Speedtail została ograniczona do 106 egzemplarzy. Niestety dla fanów mamy złe wieści, wszystkie z nich zostały już sprzedane za niebagatelne kwoty oscylujące w okolicach 1,75 miliona funtów.

Zobacz także:

1. Korzystanie z Yanosika będzie karane przez niemiecką policję? Wysoki mandat

2. Nawet 40 tysięcy kierowców straci uprawnienia. Od lipca wchodzą nowe przepisy

3. Wysiadły z samochodu po kolizji, by zobaczyć co się stało. Zginęły na miejscu

Następny artykuł