yanosik
Źródło: Komputer Świat

Korzystanie z Yanosika będzie karane przez niemiecką policję? Wysoki mandat

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Maja 2020

Większość kierowców najpewniej słyszała o popularnej aplikacji na telefon, jaką jest Yanosik. Od 28 kwietnia na terenie Niemiec korzystanie z Google Maps oraz Yanosika ostrzegających przed kontrolami i radarami będzie karane mandatem.

Od niedawna w Niemczech obowiązują nowe przepisy. Używanie Yanosika będzie karane mandatem


Wszyscy ci, którzy zamierzają wybierać się za nasza zachodnią granicę, będą musieli liczyć się z ewentualnymi mandatami za korzystanie aplikacji takich jak Yanosik. Zmiany w niemieckim kodeksie drogowym spowodowały, że od 28 kwietnia, kierowcy nie mogą używać narzędzi nawigacyjnych, ostrzegających przed kontrolami drogowymi i fotoradarami. Mowa oczywiście o Google Maps oraz Yanosiku.

Za ewentualne używanie aplikacji grozi kara 75 euro. W przeliczeniu na złotówki daje to nam około 350 złotych. Karą są również punkty karne.

Funkcjonariusze niemieckiej policji mogą poprosić kierowcę o pokazanie smartfona, aby móc stwierdzi, czy konkretny kierujący używa zabronionej aplikacji. Korzystać z Google Maps oraz Yanosika nie mogą także pasażerowie.

Wysiadły z samochodu po kolizji, by zobaczyć co się stało. Zginęły na miejscuWysiadły z samochodu po kolizji, by zobaczyć co się stało. Zginęły na miejscuCzytaj dalej

Warto wspomnieć, że z dniem 28 kwietnia w Niemczech weszły w życie nowe, rygorystyczne przepisy ruchu drogowego. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 21 km/godz. kierowca straci prawo jazdy na miesiąc, natomiast w terenie niezabudowanym limit wzrasta do 26 km/godz.

Zobacz także:

1. Czy zostanie wprowadzony zakaz korzystania z myjni samochodowych? Ministerstwo odpowiada

2. Czy kontrola policji może być nagrywana. Odpowiedź nie jest jednoznaczna

3. Wymijał czekające samochody i z impetem wjechał TIR-em pod pociąg. Kilkanaście osób trafiło do szpitala

Następny artykuł