Egzamin Państwowy
Źródło: Wrc.net

Egzaminy na prawo powracają. Ośrodki wznawiają jazdy w kolejnych miejscach

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Maja 2020

Pandemia koronawirusa Covid-19 skutecznie sparaliżowała działanie ośrodków egzaminacyjnych w całej Polsce. Sytuacja powoli wraca jednak do normy. Kolejne ośrodki informują o wznowieniu egzaminów, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych.

Niektóre ośrodki wracają do normalności. Kandydaci na kierowców będą zadowoleni

Od poniedziałku 4 maja swoją działalność wznawia WORD w Zielonej Górze. W tym dniu możliwe będą zapisy na egzaminy, zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Egzaminowanie zacznie się jednak 3 dni później, a dokładnie 7 maja. Jednostka poinformuje o swoim działaniu oraz zasadach bezpieczeństwa, które zostaną wprowadzone w związku z epidemią.

Podobna sytuacja występuje w Gorzowie Wielkopolskim, jednak tam, swój indywidualny termin można ustalić mobilne, przez telefon. Ośrodek wznowi egzaminowanie w poniedziałek.

W Katowicach powrót do normalnego trybu potrwa trochę dłużej. Ze wstępnych założeń, dzień 11 maja ma wyznaczać powrót państwowych egzaminów. W tym dniu maja powrócić egzaminy teoretyczne oraz praktyczne na kategorię: C, C+E, D, B+E oraz ewentualnie na kategorię: A, A1, A2 i AM. 18 maja uruchomione zostaną egzaminy na kategorię B.

Blisko powrotu do egzaminów są również inne województwa. W województwie podkarpackim wszystkie cztery ośrodki w Krośnie, Przemyślu, Rzeszowie oraz Tarnobrzegu planują wznowić swoją działalność jeszcze w tym miesiącu.

Nawet jeśli jedziesz z rodziną, możesz dostać ogromny mandat. Niemal wszystkim umknął bezwzględny zakazNawet jeśli jedziesz z rodziną, możesz dostać ogromny mandat. Niemal wszystkim umknął bezwzględny zakazCzytaj dalej

Oczywiście we wszystkich ośrodkach będą zachowane wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Dodatkowo obowiązkowa będzie dezynfekcją rąk czy też mierzenie temperatury.

Zobacz także:

1. Nawet 40 tysięcy kierowców straci uprawnienia. Od lipca wchodzą nowe przepisy

2. Kierowca BMW, trzy rozbite radiowozy i sześciu policjantów w szpitalu

3. Policja będzie skutecznie kontrolować kierowców wyjeżdżających na majówkę. Drakońskie kary za złamanie przepisów

Następny artykuł