Wypadek Durczok
Źródło: Superexpress.pl

Wielka gwiazda telewizji z poważnym aktem oskarżenia. Chodzi o wypadek po alkoholu. Grozi jej surowa kara

Piotr DutkaPiotr Dutka
1 Lipca 2020

Po blisko roku postępowania przygotowawczego prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko jednej z byłych gwiazd TVN. Według informacji Faktu celebrycie i byłemu dziennikarzowi grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności

Była gwiazda TVN z poważnym aktem oskarżenia. Grozi jej nawet 8 lat pozbawienia wolności

Kamil Durczok po blisko roku postępowania przygotowawczego otrzymał akt oskarżenia, skierowany przez prokuraturę. Byłemu dziennikarzowi oraz gwieździe telewizji TVN grożą poważne konsekwencje. Mowa o nawet 8 latach pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 26 lipca 2019 roku na autostradzie A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Kamil Durczok (zgodził się na podawanie jego nazwiska i publikację wizerunku) prowadząc swoje BMW X6, na remontowanym odcinku trasy z impetem wjechał w pachołki. Badanie alkomatem wykazało, że celebryta miał aż 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo był pod wpływem leków powodujących senność.

Udowodniono, że po zażyciu tychże leków nie można prowadzić pojazdów mechanicznych przez 24 godziny. Oskarżony zażywał te leki w połączeniu z alkoholem, co również obniża koncentrację i zdolność reakcji kierującego pojazdem na ewentualne pojawiające się zagrożenia drogowe” – powiedział Faktowi Witold Błaszczyk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Dodatkowo były dziennikarz Faktów, jechał na zimowych oponach pomimo lipcowej, pięknej pogody.

Gigantyczna wpadka policji w jednym z polskich miast. Mundurowi muszą zwrócić kierowcom odebrane prawa jazdy oraz anulować mandatyGigantyczna wpadka policji w jednym z polskich miast. Mundurowi muszą zwrócić kierowcom odebrane prawa jazdy oraz anulować mandatyCzytaj dalej

Sąd nie aresztował Durczoka po wypadku, ale zastosował wobec niego dozór policji, poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju. Aktualnie grozi mu aż 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

1. Żandarmeria wojskowa z nowymi uprawnieniami. Kierowcy powinni zacząć się ich obawiać

2. Policjant uciekał z miejsca wypadku. Wymijając wypadek strażaków, znów zaliczył stłuczkę

3. Wideo - Kolumna z prezydentem Dudą jechała pod prąd na wieczór wyborczy

Następny artykuł