Kontrola Policji
Źródło: Autoświat

Policja będzie skutecznie kontrolować kierowców wyjeżdżających na majówkę. Drakońskie kary za złamanie przepisów

Piotr DutkaPiotr Dutka
1 Maja 2020

Już od wczoraj ruszyła ogólnopolska akcja policji. Z racji tego, że panuje epidemia koronawirusa Covid-19, funkcjonariusze oprócz standardowych kontroli, będą sprawdzać, czy obywatele stosują się do wprowadzonych obostrzeń. Brak maseczki może skończyć się srogim mandatem bądź karą administracyjną.

Wzmożone kontrole na polskich drogach. Nietypowa akcja policji

Majówka w 2020 roku będzie wyglądać zdecydowanie inaczej niż te, które znamy z lat poprzednich. Sytuacja na polskich drogach oraz kontrole policyjne również, będą zgoła inne. Funkcjonariusze drogówki będą zwracać uwagę na obowiązek noszenia maseczek oraz ewentualne łamanie wprowadzonych obostrzeń.

Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP w rozmowie z PAP podkreślił, że policjanci będą kontrolować głównie drogi, którymi Polscy kierowcy jeżdżą na wypoczynek. Na trasy wyjadą również nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Sporo pracy będzie mieć również słynna grupa SPEED, która będzie polować na piratów drogowych.

Jedną z ważniejszych kwestii, które będą sprawdzane przez funkcjonariuszy, jest obowiązek noszenia maseczek ochronnych. ,,Przyjrzymy się temu, czy kierowcy i pasażerowie nie mają masek dlatego, że np. mieszkają razem, czy z zupełnie innych powodów” - zaznaczył Kobryś. Poinformował również, że policja ma możliwość ukarania za brak maseczki, mandatem w wysokości do 500 złotych.

Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka karaNietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka karaCzytaj dalej

Pomimo zdecydowanie mniejszego ruchu na polskich drogach, służbę ma pełnić ponad 4 tysiące policjantów. Wszystko by skutecznie zmniejszyć niebezpieczne sytuacje na polskich drogach, które przez pandemię koronawirusa, są zdecydowanie częstszym zjawiskiem.

Zobacz także:

1. Dramatyczny wypadek. Kierowca Mustanga wjechał w wózek z bliźniętami na przejściu dla pieszych

2. Czy polskie granice zostaną otwarte na początku maja? Jasna deklaracja premiera

3. Nowe przepisy mają pomóc w wyegzekwowaniu mandatów

Następny artykuł