Alfa Romeo GTe
Źródło: Photo by Alfa Romeo

Alfa Romeo GTe, czyli elektryczna ewolucja bestii z przeszłości

Piotr DutkaPiotr Dutka
1 Kwietnia 2020

Moda na elektryczny napęd nie jest już zarezerwowana tylko i wyłącznie dla nowych, innowacyjnych samochodów. Coraz większą popularnością cieszą się modyfikacje kultowych modeli. Firma Totem Automobili pracuje nad nową elektryczną Alfą Romeo Giulią GTe

Alfa Romeo Giulia GT Junior natchnieniem do stworzenia nowego elektrycznego superauta

Ten niezwykle ambitny projekt jest na razie w fazie rozwoju i nie wiadomo kiedy oficjalnie wyjedzie na ulicę. Na szczęście dzięki świetnym wizualizacjom możemy przekonać się, czego należy spodziewać po tym elektrycznym klasyku.

Protoplasta nowego modelu GTe, czyli Giulia GT Junior to pełnokrwiste włoskie coupé, produkowane od roku 1966 do 1975. Pojazd był napędzany dwoma silnikami benzynowymi, do wyboru 1.3 generujący 89 KM, bądź 1.6 udostępniający 109 KM. Nowy model będzie zupełnie inny. Alfa Romero Giulia GTelectric, będzie w pełni elektryczną bestią.

Alfa GTE

Elektryczny silnik o mocy 518 KM pierwszą setkę będzie osiągać już w 3,4 sekundy

Nowy elektryczny silnik ma zdać egzamin celująco! Włoski motor ma generować moc 520 KM i 900 Nm momentu obrotowego. Bardzo ciekawą informacją jest fakt, że elektryczna Alfa będzie napędzana jedynie przez tylną oś. Producenci z Totem Automobili gwarantują, że pierwsza setka na liczniku, będzie widoczna po 3,4 sekundy. Maksymalny zasięg kilometrów w tym modelu ma oscylować w okolicach 320 km, co nie jest tak złym wynikiem, biorąc pod uwagę sportowe usposobienie Giulii GTe.

Alfa GTE

Włókno węglowe podstawowym tworzywem wykorzystanym podczas budowy nadwozia nowej Alfy

Specjalnie zmodyfikowana karoseria nowej Alfy Romeo GTe została wykonana z włókna węglowego. Taki zabieg służył nie tylko kwestiom estetycznym, ale także odpowiedniemu usztywnieniu pojazdu. We wnętrzu będziemy mogli doświadczyć typowego dla włoskich produkcji luksusu oraz zaawansowanych technicznie, niekonwencjonalnych rozwiązań. Wszystkie zewnętrzne panele i poszycia karoserii będą wykonane z lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego.

Lamborghini walczy z koronawirusem. Produkuje niezbędny sprzętLamborghini walczy z koronawirusem. Produkuje niezbędny sprzętCzytaj dalej

Dokładnie nie wiadomo, ile będzie ważyć nowa Giulia GTe, jednak informacje wskazują, że masa samych akumulatorów wyniesie 350 kg.

Debiut nowego elektrycznego modelu Alfy Romeo miał przypadać podczas tegorocznego Goodwood Festival of Speed, który miał odbyć się w dniach 9-12 lipca. Panująca epidemia koronawirusa wpłynęła na fakt przełożenia w czasie, premiery Giulii GTe. Jednak wiele osób typuje, że odbędzie się ona w październiku tego roku.

Następny artykuł