Pasażer na gapę na autostradzie
Źródło: Niemiecka Policja

Pasażer na gapę chciał pokonać niemiecką autostradę. Dostanie mandat za brak biletu

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
20 Sierpnia 2020

Pasażer był makabrycznie pijany. W każdej chwili mógł spaść na drogę. I tak zostanie ukarany za jazdę bez biletu. To jednak jego najmniejszy problem.

Półnagi mężczyzna wygodnie usadowił się na bagażniku dla rowerów autobusu należącego do Flixbusa. 28-latek wymyślił, że w ten sposób uda mu się pokonać berlińską autostradę.
Zszokowani kierowcy innych aut jadący za busem gwałtownie hamowali, kiedy zamroczony 28-latek kołysał się niemal metr nad jezdnią.

Zdjęcie udostępnione przez berlińską policję, choć wygląda zabawnie, tak naprawdę pokazuje skrajnie niebezpieczne zachowanie, które w każdej chwili mogło doprowadzić do tragedii.

Pasażer był makabrycznie pijany. W każdej chwili mógł spaść na drogę.

Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazemZdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazemCzytaj dalej

28-latek próbował pokonać berlińską autostradę flixbusem na gapę. Mężczyzna najprawdopodobniej usiadł na bagażniku rowerowym, kiedy autobus stał na światłach przed wjechaniem na autostradę A100. Kierowca pojazdu nie miał więc szans go zauważyć w trakcie jazdy.

Jeden błąd mógł doprowadzić do wypadku, w którym mężczyzna mógłby odnieść poważne obrażenia lub nawet zginąć. Co gorsza, pasażer na gapę był ewidentnie pijany. Kierowcy bali się, że gapowicz spadnie im prosto pod koła.

Pasażer i tak zostanie ukarany za jazdę bez biletu. To jednak jego najmniejszy problem.

Kierowca Flixbusa został wreszcie zatrzymany przez pracowników firmy holowniczej, którzy na miejsce wezwali również policję. 28-latek był zbyt pijany, żeby przypomnieć sobie swoje dane. Nie był również w stanie „dmuchnąć” w alkomat.

Niemiecka policja wszczęła dochodzenie w sprawie niebezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Ponadto 28-latek ma zostać ukarany również za jazdę autobusem bez biletu.

Zobacz także:

1. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
2. Ogromna tragedia na S8. Zdjęcia z miejsca zdarzenia wprawiają w osłupienie
3. Jeden z najpopularniejszych w Polsce mandatów drogowych zostanie zniesiony. To koniec kar, kierowcy świętują
4. Przejechała egzaminatora w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Czeka ją surowa kara
5. Wideo - Pieszy cudem uniknął śmierci. Nagranie może przerażać
6. Znaleziono cztery fabrycznie nowe Polonezy. Wśród nich prawdziwy „Biały Kruk”

Następny artykuł