Parkowanie niezgodne z przepisami
Źródło: YouTube: Elektrobim – Siłowniki elektryczne, automatyka, napędy do bram

Źle zaparkowany samochód? Prezydent Opola ma kontrowersyjną „radę"

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
3 Grudnia 2020

Parkowanie samochodów w sposób niezgodny z przepisami to zmora wszystkich miast. Zapytany o rozwiązanie problemu prezydent Opola odpowiedział zaskakująco. Według niego są dwie metody na źle zaparkowane auta. Jakie?

Źle zaparkowane auta to plaga wszystkich miast - niezależnie od szerokości geograficznej. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, zapytany o rozwiązania problemu, dał internautom dość nietypową "radę". Jego wypowiedź wzbudziła spore kontrowersje.

Zajmowanie dwóch miejsc parkingowych, blokowanie przejazdu innym kierowcom, parkowanie na chodnikach czy zastawianie wejść do budynków to sytuacje, z którymi spotykamy się dość często. O tym, jak z nimi walczyć, zdradził na antenie TVP3 Opole prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Parkowanie niezgodne z przepisami? Jak ukarać kierowcę?

Arkadiusz Wiśniewski w transmisji odpowiadał na pytania internautów. Gdy został zapytany o to, jak sobie radzić ze źle zaparkowanymi samochodami, odpowiedział w dość niespodziewany sposób. Jakie były "złote rady" prezydenta Opola?

Prezydent Opola: "Nóż, przebijać opony"

Zalecił telefon do straży miejskiej - to jest jedyne rozsądne wyjście. Zaproponował jednak, aby niebojący się odpowiedzialności wyciągnęli nóż i przebijali opony.

Parkowanie w niedozwolony sposób. Prezydent sugeruje przebijanie opon

Przepraszam za tę propozycję, ale czasami na głupotę nie ma innej rady niż bardziej oryginalne pomysły, oczywiście nie zachęcam, informuję tylko o możliwościach - powiedział na antenie TVP3 Opole Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta.

Wypowiedź samorządowca wywołała spore oburzenie. Nagranie zamieściło na Twitterze TVP3 Opole.

Następny artykuł