Samolot Lotu
Źródło: Flyforfree

Oficjalnie. Samoloty LOT-u wracają do kursowania. Wiadomo jakie połączenia powrócą

Piotr DutkaPiotr Dutka
19 Maja 2020

Epidemia koronawirusa Covid-19 skutecznie sparaliżowała wiele aspektów codziennego życia. Jednak wiele z nich powoli wraca do normalności. Już wkrótce powrócą również loty. Według wstępnych informacji podanych przez portal Money.pl początkowo będzie ich około 30 dziennie. Samoloty na razie będą kursować między polskimi miastami

LOT powraca na polskie niebo. Wiadomo gdzie będziemy mogli wybrać się w podróż

Branża turystyczna, jak również motoryzacyjna znacząco odczuły destrukcyjny wpływ koronawirusa Covid-19. Polski rząd powoli, w kolejnych etapach przywraca Polskę do względnej normalności. Branża turystyczna znacząco skorzysta na wznowieniu lotów. Polska firma ogłosiła, że wraca do funkcjonowania od 1 czerwca. Wiemy też, na jakich trasach będą latać samoloty LOT-u.


Krajowe połączenia w głównej mierze będą opierać się na Warszawie. Codziennie ze stolicy będzie możliwe odbycie 3 kursów do Gdańska, a także po dwa do Krakowa, Szczecina, Rzeszowa czy Zielonej Góry. Warto podkreślić, że raz dziennie będzie również latać samolot pomiędzy Krakowem a Gdańskiem.

Polski przewoźnik zapewnił, że każdy lot będzie odbywać się z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa, które wymusza obecna sytuacja epidemiologiczna. Stosowanie się do wprowadzonych zasad Głównego Inspektoratu Sanitarnego to podstawowy warunek powrotu samolotów na polskie niebo.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ma w garażu wyjątkowe autoMinister zdrowia Łukasz Szumowski ma w garażu wyjątkowe autoCzytaj dalej

Dyrekcja LOT-u podkreśliła, że w obecnej chwili priorytetem jest wznowienie kompleksowej oferty połączeń krajowych. W późniejszym terminie powrócą europejskie połączenia. Według szacunków oraz przewidywań scenariusz, w którym samoloty LOT-u zaczną funkcjonować na europejskich lotniskach, przypadnie na 29 czerwca.

Zobacz także:

1. WIDEO - Zabrakło mu paliwa, więc zatankował... helikopter

2. 40 tysięcy litrów benzyny za… złotówkę? W tym kraju kupisz ją za bezcen

3. Nowy super samochód Zenka Martyniuka. Prawdziwa perełka

Następny artykuł