koronawirus
Źródło: ztm warszawa

Od 17 października nowe obostrzenia w komunikacji miejskiej. Na co musisz szczególnie uważać?

Piotr DutkaPiotr Dutka
17 Października 2020

Pandemia koronawirusa Covid-19 panująca w naszym kraju jak i w całej Europie skutecznie paraliżuje wiele aspektów codziennego życia. Ze względu na wciąż masowo rosnącą liczbę zakażonych, polski rząd podjął decyzję o zaostrzeniu przepisów. Od soboty 17 października będą obowiązywały nowe reguły. Zmiany również w komunikacji miejskiej.

Koronawirus wymusił szereg zmian. Obostrzenia dotyczące komunikacji miejskiej. Od soboty 17 października obowiązują nowe zasady.

Od soboty 17 października w komunikacji miejskiej będą obowiązywać nowe limity pasażerów. Mowa o środkach transportu zbiorowego oraz w pojazdach przeznaczonych do przewożenia więcej niż 9 osób. Wszystko by ograniczyć zakażenia koronawirusem Covid-19.

Dzisiaj grzeje:

1. Kierowco, nie będziesz zadowolony. Musisz zakładać maseczkę nawet gdy podróżujesz z osobami z którymi mieszkasz

2. Szeryf drogowy próbował wychować kierowcę TIR-a. Znalazł się w potrzasku

3. Wirusolog ujawnił, kiedy możemy spodziewać się kolejnego osłabienia COVID-19. Polacy będą załamani

Warto podkreślić, że do tej pory były one różne dla strefy żółtej i strefy czerwonej. Teraz rzeczywistość jest jednak znacznie inna. Nowe obostrzenia są aktualne dla obu stref, a w pojazdach będzie mogło podróżować tylu pasażerów, ile wynosi 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc stojących i siedzących.

W praktyce oznacza to, że limity wprowadzane do tej pory w strefie czerwonej, obowiązywać będą również w strefach żółtych. Dodajmy, że wprowadzone ograniczenia nie dotyczą środków transportu specjalnego przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Wypadek, który podzielił internautów. Kto w tej sytuacji ponosi winę za całe zdarzenie?Wypadek, który podzielił internautów. Kto w tej sytuacji ponosi winę za całe zdarzenie?Czytaj dalej

Najważniejszym obowiązkiem podczas podróżowania komunikacją miejską jest przede wszystkim obowiązek zasłaniania ust maseczką. Policja już wcześniej ostrzegała, że samo zasłanianie ust nie wystarcza i funkcjonariusze będą zwracali uwagę, czy mamy również zakryty nos.

Zobacz także:

1. Stało się, zakaz od 9 rano w niedzielę. Setki Polaków zagrożonych, alarm w turystycznym mieście

2. NASA pokazała strój do podboju Księżyca. Niewiarygodne co znajdzie się w środku

3. Polska policja ma nowe radiowozy. Mundurowi przesiadają się na elektryczne modele

4. Kilkadziesiąt tysięcy Mustangów wraca do zagrody. Ford ogłasza masową akcje naprawczą

5. Rozpędzony TIR jechał wprost na stojące auta. Mogło dojść do wielkiej tragedii - Wideo

6. Łukasz Piszczek pilnie trafił do szpitala. Potrzebna była szybka interwencja lekarzy

Następny artykuł