OC - ile kosztuje ubezpieczenie
Źródło: Info-car.pl

Gdzie za OC zapłacisz najwięcej? Zdradzamy, gdzie szczególnie warto porównywać oferty

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
28 Lipca 2020

OC - W zależności od miasta wojewódzkiego różnica pomiędzy najtańszą ofertą a średnią najniższą składką waha się od 14% (Łódź) do 55% (Gdańsk). Najnowszy raport przygotowany przez porównywarkę Ubea.pl przedstawia różnice w wysokości składek w zależności od regionu. Szczególnie w Gdańsku opłaca się porównywać koszty ubezpieczenia.

Najnowszy raport przygotowany przez porównywarkę Ubea.pl przedstawia różnice w wysokości składek w zależności od regionu.

Każde miasto wojewódzkie jest dla ubezpieczycieli ważnym rynkiem sprzedaży obowiązkowej polisy OC. Wcześniejsze doświadczenia wskazują jednak, że miasta wojewódzkie mogą dość mocno różnić się pod względem przeciętnych kosztów zakupu OC.
Eksperci porównywarki Ubea.pl w odniesieniu do aktualnych danych z czerwca 2020 r. zdecydowali się na przedstawienie dwóch wskaźników.

Pierwszym jest najniższa składka odnotowana w danym mieście, drugim średnia składka OC obliczona dla siedmiu ubezpieczycieli, którzy współpracują z porównywarką (Link4, Benefia, Aviva, Proama, Wiener, UNIQA oraz Generali).

„Ten drugi wskaźnik jest oczywiście znacznie wyższy od pierwszego, ponieważ uwzględnia on nie tylko towarzystwa cechujące się najmniejszymi składkami obowiązkowych polis OC” - komentuje w komunikacie prasowym Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Informacje pochodzą z tysięcy kalkulacji użytkowników dokonanych na portalu Ubea.pl.

OC - Dane wskazują, że pod koniec II kw. 2020 r. przeciętny koszt OC różnił się dość znacznie na terenie miast wojewódzkich.

W przypadku najniższej składki rocznego OC rekordowy okazał się Lublin - 334 zł. Na drugim końcu skali znalazła się Zielona Góra, w której najtańszą polisę można było kupić za 499 zł.

Dzisiaj grzeje:

1. Sytuacja jest fatalna. Szczena z Chłopaków do wzięcia błaga o pomoc
2. Gdzie najciężej zdać prawo jazdy? Nikt się nie spodziewał, że tam może być najtrudniej
3. Pierwsze objawy zawału serca. Nie wolno ich lekceważyć

OC - Średnia wysokość stawkiOC - Średnia najniższa wysokość stawki
Porównywarka Ubea.pl

Bardziej miarodajnym wydaje się średnia wysokość składki. Biorąc pod uwagę wynik dla siedmiu zakładów ubezpieczeń i marek ubezpieczeniowych, okaże się, że najwyższy poziom składki OC odnotowano w Gdańsku (638 zł), który wręcz słynie z wysokich kosztów ubezpieczeń. Zielona Góra w tym wypadku musiała ustąpić i spadła na drugie miejsce z wynikiem 631 zł.

„Jeżeli natomiast chodzi o »najtańsze« miasta wojewódzkie, to bardzo zbliżonym średnim poziomem najniższej składki OC od siedmiu ubezpieczycieli cechowały się następujące ośrodki miejskie: Katowice (491 zł), Kielce (498 zł), Lublin (499 zł), Łódź (499 zł) oraz Rzeszów (501 zł)” - wymienia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

W tabeli przygotowanej przez ekspertów Ubea.pl znalazł się również wskaźnik przedstawiający procentową różnicę pomiędzy najniższą i średnią najniższą składką OC dla siedmiu ubezpieczycieli.

„Taka różnica może nam bowiem odpowiedzieć na pytanie, jak bardzo oferta lidera cenowego różni się od propozycji konkurentów. Warto podkreślić, że porównywane są najtańsze ubezpieczenia OC, czyli takie polisy, które w praktyce wzbudzają największe zainteresowanie internautów” - zaznacza Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

OC - Różnica pomiędzy najniższą ofertą a średnią najniższą składką OCOC - Różnica pomiędzy najniższą ofertą a średnią najniższą składką OC
Porównywarka Ubea.pl

OC - W zależności od miasta wojewódzkiego różnica pomiędzy najtańszą ofertą a średnią najniższą składką waha się od 14% (Łódź) do 55% (Gdańsk).

Tak wysoki wynik w Stolicy Pomorza w połączeniu z tamtejszym poziomem składek sugeruje, że szczególnie tam opłaca się porównywać koszty ubezpieczenia OC.
Wysoki poziom zróżnicowania cenowego odnotowano również na terenie Białegostoku, Krakowa, Lublina, Opola, Rzeszowa, Szczecina oraz Torunia.

Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl przypomina również, że należy „...pamiętać, że różnice cenowe pomiędzy ubezpieczycielami rosną, jeśli kierowca szukający OC nie ma doświadczenia albo niedawno spowodował szkodę komunikacyjną”.

Źródło danych: http://ubea.biuroprasowe.pl/133761/ceny-oc-w-czerwcu-2020-r-gdzie-kierowcy-placili-malo

Zobacz także:

1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
2. Kierowco, nowe przepisy coraz bliżej. Tak prosto jeszcze nie było
3. Gdzie najciężej zdać prawo jazdy? Nikt się nie spodziewał, że tam może być najtrudniej
4. Karambol w Szczecinie. Zginęło aż sześć osób - Sprawcy grozi długa odsiadka
5. Kierowca TIR-a myślał, że nikt nie zauważy. ITD wyprowadziło go z błędu. Dostał gigantyczny mandat
6. Kompletnie pijany nastolatek zniszczył auto na minuty na oczach policjantów. Lista jego przewinień jest znacznie dłuższa

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł