Obostrzenia
Źródło: zdrogi.pl

Przemieszczanie się między województwami będzie ograniczone? Rząd szykuje się na najgorsze

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Listopada 2020

Obostrzenia, które zostały wprowadzone przez polski rząd mają skutecznie walczyć z pandemią koronawirusa Covid-19. Pomimo kolejnych zakazów oraz ograniczeń sytuacja w naszym kraju nie jest zbyt dobra. Być może w najbliższym czasie, rządzący będą musieli podjąć jeszcze bardziej rygorystyczne kroki, które wpłyną na funkcjonowanie kraju. Czy ograniczenie przemieszczania się między województwami jest realnym scenariuszem?

Obostrzenia ograniczające przemieszczanie między województwami realnym scenariuszem? Czy za kilka dni będzie można przejechać z jednego województwa do drugiego?

Niestety, ale sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie jest zbyt dobra. Rząd nie wyklucza koszmarnego scenariusza, wedle którego granice województw mają zostać zamknięte. Czy już za kilka dni będziemy świadkami ograniczeń przemieszczania?

Dzisiaj grzeje:

1. Jechał ratować ludzi, zginął w tragicznych okolicznościach. Przerażający wypadek młodego strażaka

2. Demonstranci zdemolowali okolice Empiku i starli się z policją na trasie Marszu Niepodległości 2020

3. Groźny wypadek w Małopolsce. Siła uderzenia była tak duża, że dostawczak wywrócił się na bok

Uspokajając w informacji docierających ze środowisk rządowych, w najbliższych dniach nie ma mowy o całkowitym lockdownie. W życie mają wejść kolejne obostrzenia, które mają w realny sposób odbić się na kwestii przemieszczania się. Według rządzących ta kwestia ma zostać ograniczona do całkowitego minimum. Wszystko po to, aby kolejny raz nie uderzać w rodzimą gospodarkę.

– Przekonuję moich partnerów z rządu i koalicji rządowej do tego, by sięgać raczej po tego typu ograniczenia, niż zamykać gospodarkę – powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Bezczelny kierowca wykorzystuje sytuację, aby pokonać korek - WideoBezczelny kierowca wykorzystuje sytuację, aby pokonać korek - WideoCzytaj dalej

W tym przypadku, wychodzenie z domu będzie mocno ograniczone. Ciężko stwierdzić jak sytuacja będzie wyglądać w praktyce. Jakie opuszczenie domu będzie respektowane, a jakie wręcz przeciwnie karane srogim mandatem.

– Faktycznie, nie można wykluczyć ograniczeń związanych z przemieszczaniem się osób, chociaż oczywiście wszyscy wolelibyśmy tego uniknąć – dodał Gowin w rozmowie z portalem Business Insider.

Zobacz także:

1. Znaleźli grób legendy TVP. Okropny widok, aż łzy napływają do oczu, był słynnym polskim podróżnikiem

2. Kardynał Dziwisz "okazał się oszustem i człowiekiem o podwójnym obliczu". Mocne oskarżenia w programie na żywo

3. Dramat na drodze. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Wśród poszkodowanych są dzieci

4. Gwiazda kultowych polskich filmów chwali się karygodnym zachowaniem za kierownicą

5. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa

6. Oficjalnie: Gwiazdor Legii ma koronawirusa, dzisiaj miał zagrać w trakcie meczu reprezentacji

7. Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytety

Następny artykuł