Minister zdrowia wprowadza nowe obostrzenia. Co się zmieni dla kierowców?
Obostrzenia dotyczące postępowania w dobie pandemii mogą wkrótce się zmienić. Planowane zmiany ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski. Co ewentualne zmiany mogą oznaczać dla podróżujących?
Nowy minister zdrowia Adam Niedzielski planuje wprowadzić nowe obostrzenia. Wszystko w związku z nieustępującą pandemią koronawirusa. Chodzić będzie głównie o zasady dotyczące zakrywania ust i nosa w strefie żółtej.
Co się zmieni z perspektywy kierowców? Niewiele, ale o kilku rzeczach musimy jednak pamiętać.
Obostrzenia mogą wkrótce ulec zaostrzeniu. Co to oznacza dla podróżujących?
Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział nowe obostrzenia w ramach walki z koronawirusem. Jak podaje PAP:
- Obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu do tej pory był tylko w czerwonej strefie, my chcemy go poszerzyć również na strefę żółtą. Czyli w strefie żółtej również na wolnym powietrzu trzeba będzie nosić maseczki - ogłosił Adam Niedzielski.
Obostrzenia. Minister zdrowia zapowiada kolejne działania rządu w dobie pandemii.
Kierowców oraz ich pasażerów dotyczyć będzie głównie konieczność zasłaniania ust i nosa po wyjściu z auta na parkingach publicznych czy stacjach paliw. Zalecenia w strefach żółtych mogą oznaczać, np. że tankowanie przy dystrybutorze będzie musiało się odbywać w maseczce na twarzy.
Aktualnie w strefie żółtej znajdują się powiaty:
- aleksandrowski w województwie kujawsko-pomorskim;
- brzeski w województwie opolskim;
- bytowski i miasto na prawach powiatu Sopot w województwie pomorskim;
- działdowski i nidzicki w województwie warmińsko-mazurskim;
- gostyński i międzychodzki w województwie wielkopolskim;
- kłobucki w województwie śląskim;
- limanowski, myślenicki, nowotarski, suski i tatrzański w województwie małopolskim;
- milicki i trzebnicki w województwie dolnośląskim;
- otwocki i przasnyski w województwie mazowieckim;
- piotrowski w województwie łódzkim.
Warto również przypomnieć (a ewidentnie niewielu ludzi pamięta), że nadal mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w samochodzie, jeśli podróżujemy z osobą, z którą nie mieszkacie. Obowiązek zakrywania twarzy dotyczy również podróżujących środkami transportu publicznego.
Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl
- Stracił kontrolę, nie mógł skręcić kierownicą. Z naprzeciwka pikowała na niego ciężarówka - wideo
- Uciekał swoim BMW przed policją. 43-latek myślał, że przechytrzy funkcjonariuszy - Wideo
- Ursus został zmiażdżony przez ciężarówkę. 84-latek zginął w przerażających okolicznościach